слот машини блиску до мене

Онлајн покер продолжува да се соочи со закани од сајбер-криминал, како вести паузи од најновите малициозен софтвер измама на површина, овој пат од Русија.Ако живеете во велика БРИТАНИЈА и сакаат да се заштитат вашиот имот потоа ќе се купат nastiest guard куче може да се најдат и да се вклопи во вашиот дом со безбедносен систем.Ако сте Американски тогаш вие само ги купите на анти-тенковски ракетни и Uzi девет millimeter.Сепак, повеќето од нашиот најголем личен имот не се материјални.Материјални работи може да биде заменет, но во постојано зголемување на сајбер светот, тоа е нашата идентитети кои се во најголем ризик на кражбата како сајбер криминал продолжува да се одбивни и штетата во еднакви ентузијазам.Дилоит неодамна спроведена анкета на 2.000 грчки директори што се покажа дека 79% од нив не биле сигурни во нивниот компанијата системи за безбедност, и уште само 58% од нив имале буџетски пари да се, всушност, направи нешто во врска со тоа.Луѓето кои ги гледате онлајн покер како нивен примарен извор на приход, исто така, мора да размислуваат за себе како мал бизнис единица.Ова значи дека тие исто така треба да се осигура дека тие имаат адекватна сигурност во место за да се спречи упад од оние кои се подготвени и чекаат да го нападне слот машини блиску до мене. Pokerfuse неодамна го скрши приказна за нови малициозен софтвер закана од Русија, која доаѓа на задната страна од апсењето на високо удели покер играч Масааки Kagawa за неговата улога во Андроид малициозен софтвер измама во Јапонија слот машини казината во близина на мене. I2Ninja е руски малициозен софтвер производ што е со користење на I2P Сенка Интернет за да се овозможи peer-to-peer комуникација и пристап на луѓето лични информации кои се чуваат на нивните компјутери слот машини чесапик плажа md. Pokerfuse извештај дека на софтвер им овозможува на купувачите да го зграби информации од корисниците на електронски уреди, вклучувајќи 'PokerGrabber," што работи со сите на врвот онлајн покер оператори во светот.На грабеж работи кога ќе ненамерно им овозможи малициозен софтвер да бидат поставени на вашиот систем, на кои потоа им овозможува на fiend за пристап на Интернет од погодените компјутер на тој начин овозможувајќи им да го опустошат.Приказната доаѓа на задната страна на голем број на висок профил случаи се дискутира на 2+2 каде што поединци се обиделе да го фати онлајн покер играчи лап-топ компјутери, во обид да испратите малициозен софтвер, со највисок профил случаи се неодамнешните нови приказни излегува на хотел дебакл на EPT Барселона.Онлајн покер играчи се побара да поминат неколку големи ролетни за изработка на сигурни дека нивните онлајн безбедноста е врвот-врвот, само се игра онлајн покер на покер само уред и да бидете многу внимателни на кои ќе се овозможи пристап до уредот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мобилен покер сајтови вистински пари.