месечината принцезата слот голема победа

Спорен влог не би вообичаено garner вид на внимание дека ова е, сепак, кога неговата ВБА (Супер) bantamweight титулата носителот на Светот Бокс Супер Серија " Nonito Donaire татко-во-закон, прашањето е стекнување на многу повеќе километражата.

Donaire татко-во-закон Гери Marcial е донесена за да го Facebook да bemoan наводниот третман од страна на велика БРИТАНИЈА букмејкер Betfred велејќи дека тој има уште да се добие добивки од залог тој се става на Donaire во Светот Бокс Супер Серија во Глазгов.Влог во прашање, наводно, стои во 200 GBP на коефициентите на 12-1 за Donaire да се запре Синтез, заедно со уште еден облог на GBP50 на 11-2, со добивки изедначувањето само под GBP 3000 плус прашање. "Оваа весела прослава [Donaire победа] беше muddied од Шкотска е Betfred обложување пост кој не сакате да платите мојата победа облог," Marcial се вели во Facebook пост.Според Marcial, Betfred има dished од бројни изговори за плаќа на добивката вклучувајќи се 'ниско на пари" и се прашуваат дали облози падне во рамките на Британскиот Бокс Одбор на Контрола правила месечината принцезата слот голема победа.

"Ова е нелегално и во нив се обидува да ви силеџија нас и околу дискриминираат нас само п.н.е месечината maiden слободни слот машина. [sic] ние се Американски.Тоа не е во право," Marcial продолжение.
"И нека е само да се стави ја на овој начин, ако ја изгубив облогот, може да јас се качил назад и да рече 'јас сакав моите пари назад", бидејќи јас сум својот татко во законот?Не, секако не месечината maiden selene слот машина. "Крајна линија.....НЕ BETFRED...ќе се зезнав," тој е склучен.Спорот има потенцијал да се биде ПР кошмар, како Donaire има, исто така, земени неговиот татко-во-закон е маките на Твитер и на другите социјални медиуми платформи, а да се publicise прашањето. Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 south beach resort и казино. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. јужна светилник планина преку казино трага.