мобилен рулет плати од страна на телефонска сметка

Ние сме уште една недела далеку од почетокот на Националната Фудбалска Лига е 2019 сезона, па тоа значи колеџ фудбал добива прикажана во вечерните публика на Денот на Трудот.Само играта се одвива во Луисвил, како домаќин Кардинали игра нотр дам.Карактеристиките на играта на двете екипи со различни очекувања за оваа сезона.Нотр дам доаѓа во својата сезона настроената како Број 9 тим во двете Асошиетед Прес и тренерите' анкети.Борбите Ирски сме во потрага да се врати на Колеџ Фудбал Плејофот по паѓање на евентуално националниот шампион Clemson во минатата сезона е во полуфиналето.На Вилијам Хил, Ирски имаат +3500 шансите да победи нивната прва титула од 1988 година мобилен рулет плати од страна на телефонска сметка. Тоа значи $100 залог ќе нето $3,500 кога е малку реката казино отварање на врати.

Голем предизвик што нотр дам лица во освојувањето на националната титула е нејзиниот статус како независен тим.Без конференција припадност, Борба против Ирски добие само 12 натпревари во регуларната сезона и не ќе добиете 13 натпревар кој повеќето наслов кандидати се во конференција шампионатот.Дополнителни игра дава избор комитет уште еден податоци точка за оние другите тимови, и тоа екстра игра обично доаѓа од високо рангирана противник, давајќи му уште повеќе доверба.Тоа исто така значи нотр дам е да се оди 12-0 навистина заслужуваат внимание, и подалеку од тоа, Ирската мора да победи убедливо игри каде што тие се силно фаворизира.Одбранбен Иан Книга е желни за предизвикот кога е kickapoo среќа орел казино отворање. "Тоа е зошто сте се дојде до нотр дам, да се игра во оние големи игри," Книга рече кога е lake charles казино отворање.

"Имаме многу да се докаже оваа година и ние сме возбудени." Луисвил, во меѓувреме, доаѓа надвор 2-10 кампања, Картички прво да се губи сезона од 2009 година и нивните најлош година од 1997 година. Тоа ќе биде за потценување да се каже тркала падна.На Кардинали ја изгубија последните девет игри, и тие го загубија финалето осум со просек од 31.8 поени.
UofL не само имаат тешко време против своите on-поле противници.На Кардинали, исто така, заврши само 1-11 против ширењето.Тренерот Скот Satterfield доби работа во декември да се сврти на Кардинали.Иако постојат прашања од двете страни на топката, најголемите се на одбрана, која беше деветтата-најлош меѓу Фудбал Сад Subdivision тимови минатата сезона.Луисвил се откажа просек на 485 метри игра, и 6.9-двор по игра просек беше шеста-најлош во FBS.Нашата одбрана е сите predicated на сите да се биде таму во нивните празнини и сме го добиле тон подобро со тоа," Satterfield рече минатиот понеделник во своето прво неделно прес-конференција. "Ако излезат на празнина во оваа одбрана, тогаш си оди за да се добие gashed.Нешто зборуваме за секогаш кога тоа не се случи, дека ние мора да се момчето на земја.Потоа се игра следната игра.Ние не сакаат да се откажат од оние големи дел свири." Ако Картички може да ја ограничи грешки на одбраната, а потоа Satterfield може да биде во можност да го добиете неговиот тим да игра надвор oddsmakers' очекувања.Во моментов, DraftKings листи Луисвил е над/под на своите победи вкупно во 3.5 во 12-игра сезона.Над 3.5 победи е -118 омилени, што значи $118 залог победи $100 колку пари ќе казино ви даде. Под проп е дури и пари.На Денот на Трудот, нотр дам е 18-точка омилени во DraftKings, FanDuel, и Вилијам Хил наслов во Кардиналот Стадион.Во повеќето книги, играта почна со Ирски како 20-точка омилени.Додека се шири бележи пад во последните неколку дена, повеќето се уште очекуваат Ирски за да се покријат.Како на саботата вечер, Вилијам Хил се изјасниле дека 71% од билетите поставени и 78 проценти од парите wagered отиде на нотр дам.Играта клоци исклучување на 8 часот ЕТ, и ESPN ќе го емитува..