табела на Langer Baignoire да рулет

Романскиот коцкање оператор SuperBet има примено големи парични инјекција од Blackstone Група.Во средата, на НАС-базирани Blackstone Група приватната фирма најави дека неговата Blackstone Тактички Можности подружница направил €175m инвестиции во Романија е SuperBet табела на langer baignoire да рулет. Blackstone виш управен директор Андреа Valeri рече дека нејзината група беше заинтересирани за поддршка на коцкање операторот "нагорен тренд," која е базирана на "меѓународната експанзија и континуираната технологија за инвестиции." SuperBet извршен ДИРЕКТОР Sacha Dragic уредно logrolled назад, велејќи Blackstone беше "способни" партнер за поддршка на неговата компанија на пазарот-лидерската позиција во Романија.

Dragic додаде дека Blackstone е готово, исто така, ќе им помогне на Superbet профитираат на проширување на можностите и во Централна и Источна Европа и од целиот свет табела на langer bois avec рулет. SuperBet почна живот како земја-врз основа на вложување оператор во Романија, и во моментов работи над 1.200 лица продажни места низ државата.

SuperBet започна романски онлајн обложување сајт во 2016 година и оттогаш се утврдени земјиште базирани на операции во Полска, иако неговиот полски-лиценцирани онлајн присуство допрва треба да започне.Компанијата имаше промет на €180m минатата година. Blackstone стана се повеќе фокусирани на гејминг индустријата во последните неколку години, вклучувајќи минатата година е стекнување на шпански игри гигант Cirsa работењето во Шпанија, Италија и латинска Америка. Blackstone, исто така се споменува како потенцијален suitor на Мексико PlayCity земјиште-базирани и онлајн коцкање операции.Во 2017, Blackstone зеде удели во PaySafe Група и Акција Настани.Во Март оваа година, Blackstone објави планови за да се здобијат со Murka Забава, украински развивач на социјални и мобилни игри, вклучувајќи бројни социјални slots казино наслови како да се отвори microsd слот на галакси s7. Blackstone, се здоби со борејќи се Cosmopolitan хотел и казино во Лас Вегас во 2014 година, но извештаи кои се појавија во последните месец дека хеџ funders беа во потрага да се продаде имот, на среќата на која се испостави драматично во текот на изминатите пет години по Blackstone е $500m надградба.Сака на Дин Одморалишта, MGM Летувалишта и Genting биле bandied за што е можно купувачите на имотот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се отвори казино во stardew долина.