Doubleu казино совети и трикови

Енергичен, ангажирање презентер "Renny Г." брендови Канада е најголемиот казино интернет портал со забавни, информативни нов видео серија за играчи.Онтарио, Канада: Водечки интернет казино портал Онлајн Казина Канада (OCC) има само објави серија на 16 видео туторијали објаснување на криволичене на онлајн казина.Видеа се пополни јазот во пазарот за информативни, забавни содржини за играчи doubleu казино совети и трикови. OCC е Главен и одговорен Уредник Џоел Galin објаснува: "Ние се прашував зошто онлајн казино видео домаќините никогаш навистина не се апелираше до голема публика.Потоа, го погоди нас како гром од гром.Сфативме дека просечната казино играч се млади, активни и on-the-go.Затоа, видовме јасна потреба за забавни и информативни предавања...и ние исполнет со тоа." Решение дојде во форма на енергетски Renny Grinshpan, Канадски домаќин на кои играчи може, всушност, да се однесуваат!Видео серија е плод на тесна соработка помеѓу експертскиот тим на OCC и актерка Renny Grinshpan.Тоа служи забавен коктел на онлајн коцкање експертиза и Renny е шампанско Канадски личност и талент doubleu надолу казино бесплатни монети. "На видеата се наменети за Канадскиот пазар, но пораката и испорака се релевантни и забавна за никого!" рече Galin.Секој кратко видео се дискутира за релевантни теми за казино играчи, како што се учењето на основните блек џек стратегии, читање ситни, и креирање на онлајн казино сметка.Видеа се peppered со "Canadianisms" и можат да бидат видени на OCC ' s YouTube Channel и веб-сајт.Онлајн Казина Канада држи чекор со најновите трендови за Канаѓаните и неодамна беше во вестите за други случувања.На пример, OCC објави infographic на Канадскиот мобилен коцкање трендови, создадени Бонус Калкулатор за играчите, и неодамна започна француската верзија на веб-сајтот.Со прст на пулсот на Канадскиот пазар, OCC уште еднаш се покажа како достоен на својата фан база.За Онлајн Казина Канада Бидејќи да се биде основана назад во 2012, Онлајн Казина Канада е најголем комплетен извор за онлајн коцкање информации во Канада.Со сајтот се достапни и на англиски и француски јазик, OCC тимот на гејминг експерти има една главна цел: да се спарите дебитанти и ветерани слично со онлајн казина, а кои одговараат на нивните потреби.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre листа на слотови на космополитен.