како да избришете сметка покер ѕвезда

omura проценува дека ВИП бруто игри приходи (GGR) на Макао е казина може да одат надолу по 6 проценти до 10 проценти во јуни во споредба со една година претходно.Прогнозата се базира на пазарот проверки и тешка VIP победи го оценувате година на година споредба како да избришете сметка покер ѕвезда. Светското Првенство започнува во средината на јуни и големи фудбалски првенства имаат историски се појави на влијанието на месечна VIP ролна, која би можела да го ограничи потенцијалот за главата изненадување," аналитичарите Луис Чеун и Хари Кертис додадена во некоја белешка издадена во понеделникот.omura пријавени просечна дневна табела победи кандидира стапка за првите осум дена од денот на јуни беше MOP973 милиони долари (US$121.9 милиони денари), наспроти Може да е MOP972 милиони евра, во која беа вклучени на пазарот на Ден одмор период.Фирмата проценува дека јуни GGR може да застане во меѓу MOP29 милијарди и MOP30 милијарди долари, од страна на 3% до 7 проценти од година на година смисла.s Чеун и Г-дин Кертис означена недостаток во близина на рок catalysts да им помогнам на цените на акциите на Макао поврзани со игри акции, кои се движи надолу за многу од година до денес, особено досега овој месец дојде влог во craps стратегија. "Ние веруваме дека било какви потенцијални одржлив митинг не може да се случи до крајот на Q3'14", тие го напиша.орган Стенли вели Macau е казино сектор може дури и да се објави квартален пад на заработката пред камати, оданочување, амортизација и амортизација (EBITDA) овој квартал.Тоа ќе биде прв пат од четвртиот квартал на 2009 година, инвестициска банка се вели во белешка издадена во понеделникот.орган Стенли очекува сектор е EBITDA за намалување од 4 отсто од четврт-на-квартал за три месеци што завршува на јуни 31 дојде залог craps помине линија.

Но EBITDA се уште ќе биде до 21 проценти од година на година смисла.eutsche Банка спушти во понеделникот својот полн-годишниот раст проценка за градот казино GGR од 15% на 12 проценти.Тоа, исто така, омаловажувани Дин Macau Ltd и SJM Holdings Ltd од 'Купи' за да се "Држат", и ја спушти цената цели за акциите на неколку Macau-врз основа казино оператори како да се пресмета вашите добивки во рулет. .С.-врз основа Telsey Советодавната Група ДОО, рече во понеделникот тоа е преземање на неутралната близина на рок outlook на Макао.Брокерски изјави дека "основните долгорочен раст приказна останува недопрена", но забележа дека ВИП headwinds се очекува да продолжат и во третиот квартал од оваа година леле freakz како да го отклучите 3 остаток слот. На junkets' способност да ги рециклирате капитал е забавена, што резултира во суштина еден помалку се претвори еден месец.Ние атрибут ова за севкупната побавно собирање на периоди за junkets и зголемување на капиталот контрола од страна на junkets, но исто така и консолидација на junkets во индустријата," Telsey напиша леле фрост mage најдобри во слот опрема. #8220;Загриженоста во врска со Кинеската економија се, исто така, веројатно возење извор зад овој застој," се додаваат. леле furor krieger најдобри во слотот.