јужна светилник планина преку казино трага (црвено)

Океанот Одморалиште Казино во Атлантик Сити се стекнува по само шест месеци од работењето.Новиот сопственик ќе направи $70m инвестиции во казино, која планира да остане отворен.Според Асошиетед Прес, сегашниот сопственик на Брус Deifik не би се идентификуваат нова компанија.Тој е цитиран како вели: "Тоа е навистина чест за мене и моето семејство да се преземат овој имот, отвори своите врати и да ги врати на играчите, семејствата, конвенцијата на гостите и обложување спортски ентузијасти."Моето семејство и јас сакам да се заблагодарам 3000-плус вработените во Океанот за своите неуморни работа да се донесе нашите сопственост на живот и да го стави на пат да стане најдобар игри сопственост во Њу Џерси.Ако се одобрени и се затвори, овој следната рунда на инвестиции во Океанот ќе се стави на овој сопственост на возбудлив пат да раст."Имотот започна како "Уживаат", но затворени во 2014 година, пред да биде повторно отворен во јуни 2018.Новиот сопственик ќе треба да биде лиценцирана од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот и имаат нивниот идентитет јавно. јужна светилник планина преку казино трага (црвено).