Сакам да игра блек џек без пари

Милијардер Лоренс Хо, основач и извршен ДИРЕКТОР на Melco Места, вели неговиот Macau својства се распродадени за следниот месец Лунарната Нова Година празник, и аналитичар загриженост во однос на енклава е 2019 гејминг индустријата outlook се преценети.Зборувајќи со Блумберг оваа недела, Хо рече економија во светот е најбогатите коцкање центар останува силен.И тој вели аналитичари кои се прогнозира мало бруто коцкање приходи (GGR) криза во 2019 се погрешни.Глобалната економија почна да се ослабне, но во исто време, Кина копното каде што зависи во голема мера, е агресивно расклатување политики, бара банките да се олесни повеќе ликвидност на мали и средни бизниси," Хо објасни Сакам да игра блек џек без пари. "Целокупната потрошувачите расположение се уште е во ред." Синот на Стенли Хо – чија SJM Стопанства контролирани игри монопол на Макао, додека Португалија се врати на енклава во Кина – вели февруари Лунарната Нова Година ќе биде одличен пример на економијата еластичност Сакам да се игра бесплатно казино игри слотови. "Ова Кинеската Нова Година, ние дефинитивно ќе видите бизнис раст," Хо изјави Сакам да престане да оди во казиното. "Севкупно, тоа е подобро отколку минатата година за нас." Кинеската Нова Година – исто така познат како на Пролетниот Фестивал – е недела долг одмор во народна Република, и создава најголемиот годишен маса човечка миграција во светот.Со кои се тргува на NASDAQ, акциите на Melco Летувалишта се искачи повеќе од четири отсто во следните Хо е оптимист забелешки.Хо, како и секоја извршен ДИРЕКТОР на голема казино оператор, останува фокусирана на Јапонија и на нејзиниот наредниот индустријата за игри.Азија нација е во процес на поставување на своите регулаторни стандарди, и се очекува да започне процесот на наддавање за три интегрирани места подоцна оваа година.Хо верува Melco Одморалишта " силни досие со премиум гости и неговото "големо Кинески база на податоци" позиции на компанијата и за licensure.Јапонија се смета за најголема можност во гејминг индустријата, бидејќи Macau почна одобрува дополнителни казино оператори во средината на 2000-тите.Една од најбогатите земји во светот, проекции на приходи во однос на Јапонија гејминг индустријата се високо како $16 милијарди year т слот ореви home depot. By споредба, Невада, на НАС " најбогатите казино држава, ја освои $11.5 милијарди долари во 2017 т слот ореви во близина на мене. Со само три казина, од кои сите ќе ви ¥6,000 (US $55) такса за влез на граѓаните, и Јапонија игри на пазарот ќе биде не Макао.На енклава има шест казино оператори освои $37.5 милијарди долари во 2018, најголем белег од 2013 година т слот ореви за такома кревет железнички. Макао е раст доаѓа и покрај намалената VIP игра, резултат на Кинески Претседател Xi Jinping е clampdown на junket операторите кои носат копното висока ролки на енклава.Казино оператори како Melco refocused од богатите патник повеќе од масата на пазарот.Хо вели дека компанијата наскоро ќе започне својата $1,4 милијарди изградба на Студиото Град втората фаза.Инвестицијата ќе се создаде, според милијардер, еден од најголемите светски затворен вода паркови.Тоа ќе продолжи integrated resort е Холивуд тема. т слот ореви за покрив багажник.