диви казино се регистрирате бонус кодот

На Невада Игри Комисија нема да потрае и сексуално малтретирање прописи во скоро време.Претседателот Тони Alamo рече четврток тој не очекува неговите пет-член комисија за да ги разгледа новите прописи до завршувањето на истрагата на вознемирување обвинувањата на Дин Места Ltd.се емитуваше диви казино се регистрирате бонус кодот. "Тоа е многу важна тема," Alamo рече на Невада Игри Одбор за Контрола предложен прописи, се препорачува во едногласна одлука среда дива цреша казино одење на високи. "Тие (на Одбор за Контрола) во текот на истрагата со примателот дека е многу испреплетени со можните теми во рака, па мислам дека тоа е важно и е важно дека оваа комисија, да оди напред, треба да бидете сигурни дека имаме боја и сите факти, особено во светлината на ова истражување што е за 10 месеци долго.Токму сега, ние не знаеме каква било на факти или на било детали." На Одбор за Контрола започна истрага на Дин Летувалишта и нејзиниот поранешен претседател и извршен ДИРЕКТОР, Стив Wynn, кога наводите за сексуално малтретирање и напад беа пријавени од страна на бројни медиуми.Стив Wynn ги негираше обвинувањата, но тој се спуштил од неговиот извршен позиција во февруари и отсечена сите финансиски врски и акциите на сопственост со компанијата.На Масачусетс Игри Комисијата, исто така, е во потрага за наводите и може да се разгледа дали компанијата продолжува да биде соодветен за да се одржи лиценца игри на среќа таму.Дин Места планови да се отвори $2.5 милијарди одморалиште во близина на Бостон во јуни.На Масачусетс комисија се надева дека ќе го свика на adjudicatory претрес по средината на декември, но тоа може да биде одложен поради Стив Wynn поднесе тужба против комисијата за Истраги и Спроведување на Бирото и Дин Одморалишта преку дисеминација на адвокат-клиент привилегирани комуникации. Alamo рече тој верува информации од Дин истрагата може да биде фактор во развивање на нови вознемирување прописи дива цреша казино слот машини. "Тоа може да бидат повнимателни и подобро за оваа комисија да одговори на тоа прашање кога ги имаме сите факти пред нас," Alamo рече диви потера токио оди слот за слободни. "Тоа не е прашање на работа на производот; тоа е прашање на времето.Ние треба да се добие на корисникот на лиценцата и истрагата на површината.Мислам дека бавно и методички е подобар начин да се оди." На Одбор за Контрола завиткани предложените вознемирување прописи средата по сослушувањето што привлече повеќе од јавен коментар од кој било од трите претходната работилница рочишта во комбинација adda52 покер стан преземете apk. Gov.Брајан Sandoval, присуствуваше на состанокот и да се почитуваат, но не адреса на одборот.Предложениот амандман да Регулатива 5, индустриски правила за работа на игри установи и претпријатија, ќе додадете нова секција нарачување licensees за одржување на пишаните политики и процедури, решавање превенција, известување и истрага за и одговор на сексуално вознемирување во стекнувачот е работното место.Предложената регулатива референци листа секој носител ќе мора да заврши и датотека на годишно ниво со табла.Во четвртокот, контролниот Одбор се одлучи против одлуки препорака за нов sportsbook прописи.Претседавачот Беки Харис изјави дека одбор ќе имаат барем уште еден претрес, да се вклучат и предлози за измени Прописите 5, 5A, 22 и 26C во однос на работата на sportsbooks во светлината на новите технологии и конкуренција.Во прашање е предлог за промена на прописите што се бараат од играчите да се регистрирате во лице кога се воспоставува мобилни игри сметка.Њу Џерси не мора тоа барање и некои sportsbook оператори сакате да го промените Невада правила, додека другите сакаат да го задржи заштитни мерки во место. додадена на покер тенџере крстозбор.