диви потера токио оди слот за слободни

Камбоџа е размислува за регулирање на својата онлајн спорт обложување на пазарот како тоа занаети заостанатите ажурирања на земјата игри закони.Министерството за Економија и Финансии е игри оддел во моментов е во подготовка нов Казино Закон, што би можело да биде финализиран до крајот на годината.Портпаролот на министерството Ros Phirun реков на Phnom Penh Пост дека додека Камбоџа не беше уште подготвени за издавање на лиценци за онлајн обложување, 'тоа е во процес на изучуваат." Спортско обложување во голема мера е нелегално во Камбоџа, иако повремено се поднесува во внатрешноста на одредени казина.Во Март, поранешен Unibet подружница Kambi Спортски Решенија потпиша договор за да се обезбеди земјиште-базирани sportsbook за Phnom Penh казино NagaWorld, предводник на сопственост на операторот NagaCorp.И покрај забраната, онлајн обложување услуги се широко достапни на малите казина наредени во специјални економски зони како Poipet на границата со Тајланд.На неидентификувани онлајн обложување оператор во Poipet кажано Пост што лиценци "ќе има бранување ефект во текот на целиот казино индустријата тука," со подобрена понуда генерирање на зголемување на приходите.Но прашање, најверојатно, ќе мора да почека, како Phirun рече дека владата е приоритет во ажурирање на своите игри закони беше едноставно: "за да се привлечат поголем казино оператори." И покрај тоа што една од регионот е повеќе експанзивна коцкање пазари, Камбоџа имале тешкотии привлекување меѓународни казино компании во моментов работат во Макао и сад.Ова е делумно се должи на комплексни данок формула дека факторите на локацијата, како и броеви на табели, слотови и клиенти.Големи меѓународни оператори покажаа никаков интерес за поставување на продавница на диви и волнеста границите на Тајланд и Виетнам диви потера токио оди слот за слободни. Yariv Lerner, генерален директор на Queenco Слободно International, која работи со голем број на игри зглобовите во Камбоџа, вели дека поголемиот дел од земјата е мал обем казина се бори да остане во црно.Границата казина "имаат интернет игри модел фокусирани на ниско ниво играчи.И тоа не е иднината." Тоа остава само Phnom Penh како најверојатно градење на самото место, но NagaWorld е ексклузивното право да казино коцкање во 320km на капитал не истекува за уште две децении adda52 покер стан преземете apk. Phirun одби коментар за тоа дали е предвремена крајот да NagaWorld е монопол беше да се смета или што концесии NagaCorp може да се бара во замена за не подигање премногу гужва.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre додадена на покер тенџере крстозбор.