додадена на покер тенџере крстозбор

Операторот 24/7 eSports вработувања и пожари Азија eSports тим за помалку од еден месец Натпревар-одредување покрена својата грда глава во eSports сектор оваа недела кога Австралиските start-up 24/7 eSports нека одат на новоименуваниот тим порано позната како Skyred и се состои од пет Виетнамски Counter-Strike:Global Offensive гејмерите.Тоа мора да се каже дека акцијата беше побарано од страна на претпазливост наместо цврсти докази по гласините на натпреварот одредување поврзани со Skyred појавија во Виетнамски eSports заедница, на објавување PC Гејмер извештаи додадена на покер тенџере крстозбор. 24/7 eSports призна дека – и особено на недостатокот на цврсти докази во својата најава дека тоа беше отсечена врски со тимот, објаснувајќи дека на раздвојување е неопходно за да се зачува на компанијата интегритет.На потег од страна 24/7 eSports следи една недела-стар IGN извештај во врска со постојан играч забрани наметнати од страна на eSports организатор Вентил ретроспектива на 21 играчи во интерес на индустријата интегритет.На забранети активност загрижени наводно натпревар-одредување повеќе од една година пред вклучување на Counterstrike Оди играчи на натпревари на крајот од 2014 година, и облози победи на повеќе од $10,000 addams family слот машина за продажба. Прашање е под истрага се следниве insider приемните да новинар и објавување на текст пораки преку веројатно лути поранешна девојка на еден од играчите се подразбираат, на објавување Daily Dot пријавени.Обвинувањата се однесува на една наводно фрлени натпревар во CEVO Професионална Сезона 5 помеѓу фаворизира iBuyPower тим и NetCodeGuides, која омилени загуби со убедливи маргина.Извештаи укажуваат на тоа дека на изненадување победата беше "...како што се претставени од страна на lackadaisical игра и чудно однесување на iBUYPOWER е дел." Минатата недела Вентил објавено својата позиција и конечната одлука на Counter-Strike Оди веб-сајт, советувајќи: "Назад во јануари и почетокот на февруари 2015 ние ја презеде акција откако ќе го откри дека мал број на професионалниот CS:GO играчи беа ангажирани во натпревар-одредување.Нашата одлука е да ги забранат овие играчи на неодредено време од вклучување во Вентил-спонзорирани настани.За да се разјаснат, на забрана за овие играчи се постојани, а играчите се докаже дека учествувале во натпревар-одредување ќе бидат трајно банирани." Компанијата предупреди: "Ние ќе продолжиме да се земе без оглед на акција сметаме дека е потребно да се заштитат забава вредноста создадена од страна на професионални Counter-Strike, вклучувајќи, по повод, раскинувањето на нашите односи со лица кои покажаа подготвеност да ги искористат своите фанови' вера е во интегритетот на спортот" црн човек направени jack daniels. Извештаи во eSports индустрија медиуми укажуваат на тоа дека професионалните тела и трговски асоцијации во секторот веројатно ќе ги преземат и да се спроведат забраната имајќи ги проучувал мулти-извори на докази сега се достапни.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година црна создадена од човекот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] jack daniels.