храна во црвена карпа казино

Цезар Стекнување на Компанијата (CACQ) се изјасниле силна онлајн добивки во она што би можело да биде последниот квартален извештај за функција придонеси од своето високо профитабилни социјални игри единица.Во вторникот, CACQ – кој вклучува Цезар Интерактивна Забава (CIE) и неколку тули и малтер казина – пријавени приходи зголемувањето на речиси 17% до $673.6 m три месеци што завршува на 30 јуни. Зголемувањето се должи пред се со CIE, кои објавија приходи до повеќе од една третина до $249.4 м.И покрај приходи добивка, оперативни приходи падна 8.2% до $90.3 м и профит беа надолу 34.3% до $24.3 м.Компанијата се обвинува "зголемување на акции врз основа на компензација за сметка на CIE" и зголемување на каматните трошоци и одредби за данок храна во црвена карпа казино.

CACQ продаваат своите Playtika социјална и мобилни игри поделба на Кинескиот конзорциум во текот на викендот за $4.4 б, која ќе има драматично влијание врз идните приходи извештаи, кога се справи затвора некаде во Q3 или Q4 храна во богатство остров казино. Playtika приходи изнесува $237.4 m, за разлика од $175.4 m во Q2 2015 година, додека CIE е вистински пари онлајн коцкање и Светската Серија на Покер операции отиде од $10.8 m до $12m во текот на истиот период храна во казино орлеанс. Playtika продолжува да го поставите на темпото за социјална игра monetization, со редовите на просечната месечна уникатен обврзници зголемувањето на речиси 100k година на година да 891k, што претставува околу 4.6% на месечна единствени корисници.Просечен приход по корисник зголеми 9¢ до 40¢ во текот на изминатите 12 месеци.Работите беа помалку сончеви на CACQ е тули и малтер казино операции – Bally е Лас Вегас, На Cromwell, На LINQ, Планет Холивуд, Harrah ' s во Њу Орлеанс и Потковица Балтимор – иако приходи се зголеми од 8% до $424.2 m, оперативни приходи стекнати 28.6% до $70.5 м и профит скокна 176% до $21.3 м.Сепак, овие бројки се зголеми од една четвртина од придонеси од LINQ, кој беше уште се во процес на реновирање во текот на првата половина од Q2 2015 година храна внатре моторни град казино.
Со Playtika на чело надвор од вратата, CACQ броеви ќе добиете uglier, иако CACQ е сама по себе не долго за овој свет, како што е наменета за да се (ре)се спои со родител Цезар Забава Корпорација (КЕК), како дел од КЕК е преструктуирање на својата банкрот главната единица Цезар Забава Оперативни Co (CEOC) негативните ефекти на коцкање на економија. GARBER оддалечува ПОБЕДНИК На конкретната белешка, Њујорк Пост објави дека CIE шеф Mitch Garber (на сликата) беше напуштање на Цезар пати.Компанијата допрва треба да се потврди со извештајот, но тоа изгледа како добар тајминг, со оглед на тоа дека Playtika готовина крава нема да биде околу goose CIE броеви и никој не се случува да се позајмуваат Цезар пари да се направи било нова придобивки и за многу долго време.Сепак, Пост рече Garber не беше одење далеку празни раце, имаат спогодбена 5% од акциите во CIE пред Цезар, се здоби со Израел-базирани Playtika во 2011 година, што значи Garber се залага да се соберат windfall на "неколку стотици милиони долари" од Playtika продажба.Иако никој не може да негира дека Playtika подложен на феноменален раст од 2011, Garber улога во олеснувањето дека раст е помалку очигледни.По сите, Playtika е cofounders остана со компанијата во текот, и Garber кредитираат своите извршен ДИРЕКТОР Роберт Antokol со создавање "не се само одличен бизнис, но исто така на повеќето уникатен корпоративна култура сум го видел во мојата кариера." Со оглед на тоа дека парите што Цезар' хеџ фонд газдите се користи за да се стекне и да се развие CIE социјалната игри операции се потрошени со целосно знаење дека Цезар беше технички несолвентни на време, може само да се надеваме дека Garber ќе видите способен да ги сподели своите windfall со доверителите кои стојат да се соберат дел од милијарди тие се должат за водење на својот бизнис живот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre негативните ефекти на коцкање на општество.