долгорочни посета помине може да одете казино

Г-дин Mitsuya Fujimoto, извршен ДИРЕКТОР на Ganapati PLC – група на меѓународни игра гарсониери, медиумски платформи и производство компании – ќе се донесат својата експертиза и страст за Јапонски игри на пазарот на iGaming образовен Форум во Сигма (16-18 ноември, 2016 година).Обезбедување на единствен увид во Јапонија, Г-дин Fujimoto ќе се воведе на Јапонски игри на пазарот, demystify светот на коцкање во Јапонија и да се обезбеди клучните увид во законодавството и ризици кои се вклучени во capitalising на можности кои постојат таму.Г-дин Fujimoto мисијата е да се донесе Јапонската култура во светот преку iGaming индустрија и други медиумски платформи, и е идеално поставени да го споделат своето знаење и искуство и да обезбеди еден фасцинантен увид во оваа возбудлива неискористен пазарот.Зборувајќи за својот изглед во инаугуративниот iGaming образовен Форум, Г-дин Fujimoto рече: "Ова е мојот прв можност да зборуваат на iGaming образовен Форум и јас сум многу возбуден за да го стори тоа.Тоа е фантастична можност да го споделам моето знаење и страст за Јапонскиот пазар со индустријата професионалци во присуство, и јас со нетрпение очекуваме да средба и размена на идеи со нив на Форум".На iGaming образовен Форум нуди 80-години на игри искуство преку три дена и Г-дин Fujimoto ќе биде земено во iGaming образовен Форум во четвртокот, на 17-ти ноември од 15:15 до 15:45 долгорочни посета помине може да одете казино. За повеќе информации и да се регистрирате за iGaming образовен Форум, посетете ја maltaigamingforum.com.Имајте на ум дека простори се ограничени и на прв дојден прв послужи основа.На iGaming образовен Форум, која нуди можност за делегати да се има корист од 80-години на гејмерски искуство за само три дена, се уште има места достапни за двете еден ден и целосна три ден пакети.Распоред низ форумот ќе се фокусира на три главни области на современата интерес за индустријата, вклучувајќи Усогласеност, која ќе допир на регулаторните аспекти, вклучувајќи АМЛ, Анти-Измама и Плаќањата, како и Одговорен Игри.На настанот, исто така, ќе обука содржини доставени од страна на игри експерти на бројот на производот конкретни теми, како што се Sportsbook, Казино или Лотарија Управување и eSports.Стекнување и Задржување на работилницата, ќе адреса Customer Relationship Management, Социјалните Медиуми Филијалата Маркетинг и Менаџмент.Сите учесници во iGaming образовен Форум, исто така, ќе имаат слободен влез на експо како Сигма делегати.Медиумите Прашањата: Џонатан Тејлор – [email protected] +44 (0) 1273 699900 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre долгорочните ефекти од коцкање.