не рамна победи работи во покер

По 21 години на чекање за Националната Фудбалска Лига (МАК) франшиза, кои се користат-да-биде Сент Луис Рамс е да се врати дома во Лос Анџелес.Не постои стравување дека Националната Фудбалска Лига се случува да имаат франшиза со седиште во Л.
А., како МАК не е тип на субјект да ги споделите со можност да се зголеми неговиот профит и бренд на свеста се лизга на раб.Но вистинското прашање е, кој МАК тим завршува МАК е 21-годишно отсуство од вториот најголем медиумски пазар во НАС?МАК сопственици гласаа 30-2 вторникот ноќта за да им овозможи на Св. Луис Рамс да се движат LA и да се изгради стадион во inglewood лозови, Калифорнија.Сан Диего Полначи беше дадена една година опција за споделување на објектот, додека на Оукланд индијана џонс: крадците, кои, исто така, сака да се движат во таа област, би можеле да се движат за да LA ако Сан Диего не не рамна победи работи во покер.
"Преместувањето е болен процес.Тоа е болно за навивачите, за заедниците, за лига во целина, рече МАК комесарот Роџер Goodell не казино треба да плаќаат од. "Во некои начини на bittersweet момент, бидејќи ние бевме во можност да се добие вид на објекти направи сакавме во нивните пазари." Овни ќе се игра во Лос Анџелес Колосеумот привремено, додека се чека за нови $1.8 милијарди стадион, кој ќе биде подготвен за 2019 сезона лекувалиште казино новогодишната ноќ.

"Денес, со МАК враќање дома, Лос Анџелес цементи себеси како епицентарот на спортски свет," ЛА Градоначалникот Ерик Garcetti се вели во соопштението лекувалиште казино палм спрингс. "Ние не можат да чекаат да се добредојдовте на Овни, а можеби и други наскоро, како што се приклучат на storied состав на професионални тимови, катедралната powerhouses, и спортски медиуми компании." Goodell, исто така, објави дека лигата ќе им даде $100 милиони за да се Полначи и индијана џонс: крадците ако било кој тим ќе изгради нов стадион во нивните сегашни пазари лекувалиште казино палм спрингс калифорнија. "Јас ќе се работи во текот на следните неколку недели да се истражуваат опции кои ги имаме сега создадена за себе да се утврди најдобро патот напред за Полначи," рече Полначи претседател и сопственик Деканот Spanos.Полначи игра 120 километри јужно од inglewood лозови во Qualcomm Стадион.Овни беше со седиште во ЛА од 1946 година до 1994 година, додека индијана џонс: крадците се одигра во Л. од 1982-94. Двете лево Лос Анџелес по 1994 сезона.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre лекувалиште казино палм спрингс новогодишната ноќ.