лекувалиште казино палм спрингс

На Yokohama Харбор Транспорт Асоцијација и Yokohama Харбор Одморалиште Друштвото се заострува притисок на градот градоначалникот, Fumiko Hayashi, да се спротивстави на интегриран одморалиште во Јапонија е вториот најголем град.Десет месеци, Yokohama ова предизвика најмалку десетина предлози од казино оператори по барањето за информации (RFI) круг.Меѓу познати игри компании кои учествуваат во кои RFI процес беа Цезар Забава, MGM Места Меѓународни и Дин Места, три од четирите најголеми НАС-врз основа казино оператори.На Yokohama Харбор Транспорт Асоцијација и Yokohama Харбор Одморалиште Друштвото се запленување на оние чувства и навален на Градоначалникот Hayashi да ги блокира напорите да се донесе игри сопственост на градот.Оперативен IR казино во текот на приговори на unpersuaded јавноста е целосно неприфатливо," на здруженија се вели во писмото до Hayashi, извештаи ТЕРМИНИ Nippon.Некои Yokohama бизнис лидери прифаќање на идејата на казино игри во својот град, но и како две споменатите здруженија потврди, кои го поддржуваат не е униформа околу областа лекувалиште казино палм спрингс. Yokohama е Yamashita Bay е оценета како преферирана област во која да се стави интегрирана одморалиште, но Yokohama Харбор Транспорт Асоцијација и Yokohama Харбор Одморалиште Асоцијација имаат други идеи за да се привлече повеќе бизнис патници и туристи во регионот.Трговија групи во опозиција игри својства се angling да се изгради авто трки песна која би можела да слета на Ф1 распоред, голем конвенција центар и луксузен хотел дека не функција на казино.Конвенцијата центар и high-end хотел, ако изградени, може да донесе 20 милиони посетители да Yokohama на годишно ниво, со проценета економска корист од $18.7 милијарди долари, според ТЕРМИНИ Nippon.Дополнително, Yokohama Харбор Транспорт Асоцијација и Yokohama Харбор Одморалиште Асоцијација појави намера wooing Волт Дизни Ко.во некои мода, истакнувајќи дека на Калифорнија-врз основа на забавен парк и забава гигант може да се стави надвор од оперативниот близина на казино.Во алфабетски редослед, Осака, Токио и Yokohama – Јапонија три најголеми градови се широко се гледа како омилени за да земја една од земјата ценети игри лиценци.Токио, главниот град, се подготвува за 2020 Летна Олимпијада и Yokohama нуди најмногу опозицијата да казина, се прашува некои оператори да се фокусира на Осака, Јапонија е трета по големина град.На пример, MGM Установи' се фокусираат на Осака е долгогодишна и добро познати додека Лас Вегас Песоци неодамна го најави тоа би можело да се фокусира своите Јапонија напори на тој град, како и.Додека ривалите Лас Вегас Песоци и MGM нагласи Осака, Дин Установи покажа подготвеност да се биде флексибилен за локацијата на Јапонија, казино.Дин извршен ДИРЕКТОР Мет Maddox неодамна потврди дека неговата компанија е да работи со Јапонски конзорциум, но тој не го каже на Бис оператор е посветен на еден град над друг.Како и за какви било планови Цезар има за Јапонија, тие може да бидат на чекање како на компанијата се стекнува со Eldorado Места лекувалиште казино палм спрингс калифорнија. Eldorado извршен ДИРЕКТОР Том Reeg рече дена по договор беше соопштено дека меѓународната експанзија можности треба да биде "неверојатен за нас да се работи во таа насока." Е, се очекува дека во наредните месеци, Yokohama Chamber of Commerce & Industry ќе започне обид за борба против анти-integrated resort реторика и евентуално да се донесе игри на градот. лекувалиште казино палм спрингс новогодишната ноќ.