Black Hawk казино колорадо бафет

Западна Вирџинија е спортски bettors имаат изгубено пристап до нивните само на интернет и мобилни wagering опции во државата е регулиран пазар, иако нивните шанси за правни онлајн казината и покер options само што влегов многу подобро.Доцна во средата, Западна Вирџинија е Wheeling Островот и Mardi Gras казина суспендирани нивната земја-базирани, интернет и мобилни спортски обложувања операции.Казина, од кои и двете се во сопственост од страна на Делавер Север, понудена само на интернет и мобилни sportsbooks да го започнаа во Западна Вирџинија до денес преку BetLucky бренд.Во петок, Делавер Северна најави дека неговата обложување технологија платформа на услуги Miomni Игри имаше "се сретнал со договор спорот со трети лица технологија снабдувач." Тоа е нејасно токму она што спор Miomni е да се има и со кого, како својот спортски обложувања операции во Невада се појави без спорот.Делавер Северна извини за hiccup и рече дека, додека неговите казина' sportsbooks биле привремено спречени од прифаќањето на новиот wagers, тие биле "во чест и redeeming сите резултираше облози и да се работи за да се утврди временска рамка за реставрација." Државната три други спортови обложување оператори – DraftKings, FanDuel и Вилијам Хил – досега започна само земја-базирани wagering на нивните казино партнери' простори.Во меѓувреме, во петокот, го видов Западна Вирџинија државниот сенат гласаат 26-7 во корист на WV Лотарија Интерактивни Wagering Чин, која ќе им овозможи на државата пет лиценцирани земјиште базирани на коцкање оператори за да додадете казината и покер производи на државата е правно онлајн коцкање опции.Државата Куќа на Претставници претходно одобрени HB 2934 но еден пар мали измени се додаваат во текот на денешниов дебата значи Куќата сега ќе мора да reapprove за изменување на законот.Под претпоставка дека Куќата соработува и Gov black hawk казино колорадо бафет.
Џим Правда не 'направи Мичиген" и одбие да го потпише законот по законодавното тело има adjourned, Западна Вирџинија ќе стане само петтиот државата да овласти внатрешни онлајн коцкање, се приклучи Невада, Њу Џерси, Делавер и Пенсилванија (иако таа допрва треба всушност да започне неговото онлајн работење).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre black hawk казино колорадо ameristar.