слот машина џекпот освои нови

SB900 формално воведе на државниот Сенат На четири Pennsylvanian сенатори кои се подготвува теренот за нов предлог да се легализира онлајн коцкање (види го претходниот InfoPowa извештаи) формално воведе SB 900 до државниот Сенат во вторник, само во времето за слухот, подоцна денес на оваа тема.Спонзорирани од страна на Сенаторот Ким Одделение и ко-спонзорирана од Сен слот машина џекпот освои нови.

Роберт Tomlinson, Старец сен. Фогел и Сен колку години за да се коцка во пиштол езеро казино.

Јосиф Scarnati, законот се проширува во борбата за легализација на Сенатот, додавајќи импулс да Rep колку години за да се коцка во казино холивуд. Јован Payne е HB649 кој веќе е во државната претставничкиот Дом.Сенатот предлогот предвидува ограничување онлајн коцкање лиценцирање на постојните земјиште казино лиценца носители под строги регулирање на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола, кое ќе има надлежност да издаде дозвола за привремен онлајн коцкање прописи да се направи легализација побрзо ефективни ако политички одобрени.Лиценцирање на одлуки на интернет игри на кандидатите мора да биде решен во рок од 120 дена, и 5-годишен престој такса од $10 милиони евра е предложен, со обновување такса од 1 милион долари.Ова е во прилог на предложениот данок на 54 проценти на GGR.Играта сервери мора да биде", се одржува само во рамките на физичка локација на permittee објектот," и технологија добавувачи ќе мора да се добие посебна дозвола од Одборот.Датум на сметка не се појави да имаат obstructionist "лошиот актер" клаузула дека има толку проблематичен легализација во Калифорнија.Таму се појави да биде обезбедување на лица кои живеат повеќе од дваесет милји од коцкање објект за таквите лица да се регистрирате онлајн, инаку играчите ќе треба да првично се отворат сметки на операторот на физичка локација.Целосната законот е достапен тука:https://www.legis.state.pa.us/CFDOCS/Legis/PN/Public/btCheck.cfm?txtType=PDF&sessYr=2015&sessInd=0&billBody=S&billTyp=B&billNbr=0900&pn=1029 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година колку години за да се коцка во мала река казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] колку години за да се коцка во казино chumash.