ни на интервју за виза слотови во Hyderabad

Windows Телефон Серија падна толку далеку зад себе во битката меѓу Apple iPhone и Андроид smartphones дека таа е сега повеќе од еден гледач од конкурентот.Во обид да се смени тоа, Windows Phone шеф најави дека идните верзии на нивните мобилни телефони ќе спорт на ултра-брза 4G способност, како и dual-core технологија на обработка ни на интервју за виза слотови во hyderabad.
AllthingsD објави дека шефот на Microsoft Телефони дел, Енди Талог, рече 4G-подготвени, dual-core телефони беа на пат откако ќе најде пристоен рамнотежа помеѓу перформансите на работниците и животниот век на батеријата ни на интервју за виза слотови во индија. 4G, за оние од вас се свесни, се однесува на speedier мобилна податочна мрежа која ни овозможува да симнете нашиот дрзок пораки со слика во многу побрзо стапка.Дури и така, 4G нема да бидат на располагање за некое време уште додека телефонски оператори добие нивната дејствуваат заедно.Се очекува да пристигне во САД во 2012 година, велика БРИТАНИЈА нема да биде подготвен до најмалку една година после тоа.Мрежи во велика БРИТАНИЈА се во правна битка, борба преку кои ќе имаат најголем податоци споделување на 4G пита 888 покер бонус кодот ohne einzahlung. Windows ветувајќи дека 4G ќе биде во функција на идните модели се уште не е земја-кршење работи.Андроид има 4G-подготвени dual-core Андроид телефони корне околу за сосема извесно време.Новиот iPhone 4S ќе се премногу поддршка и Талог инсистираше на тоа дека луѓето треба да бидат свесни дека Windows' тековната еден-core процесор модели се одржи па дури и против ривали dual-core машини.Е тој во негирање?Треба да Windows само прифати пораз?Додека Windows е индексирање својот пат низ матен рововите на паметен телефон војување, Samsung стои горди мавтајќи со победа знаме од врвот на мобилен телефон јарболот.Победа награда на петтата годишна T3 награди шоу, нивните Галакси S2 уред беше изгласан како паметен телефон на годината.На Т3 награди покаже признава најдобри gadgets, низ широк спектар на категории, и е препознаен како една од најпрестижните награди свирки во електроника индустрија.Таквите вести, најверојатно доаѓа како доста шок за Apple, кој со евиденција кршење iPhone се пред-цел продажба, беа омилени за да победи.Можеби ова беше господ семоќниот начин се заблагодари на Samsung, кој одложен нивниот следен паметен телефон порака за да им овозможи на технолошки светот му оддаде почит на смртта на основачот на Apple Стив џобс.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 888 покер бонус кодот канада.