Reouverture Du казино де монтреал

Шкотски навивачи реагираат на веста дека тепаните Марс Барови се да се служи во stadiumsWilliam Хил денес објави дека има зајакнат своите врски со Шкотскиот фудбал со станување на насловен спонзор на Шкотскиот Куп."Седум-слика договор" работи за три години и ќе значи дека конкуренцијата е име на Вилијам Хил Шкотскиот Куп.Договорот ќе наводно нето Шкотскиот ФА Gareth Дејвис, Претседател на Вилијам Хил САЛАДИН, рече: "се чини дека монтажа за повеќето основана и најголемите букмејкер во Шкотска да биде прикачен на најстарата Асоцијација трофеј во светот на фудбалот и ние на Вилијам Хил сметаат дека е чест да се биде во можност да се стави нашето име да Шкотскиот Куп." Bodog-спонзорирани Ayr Јунајтед ќе влезат во конкуренција на третиот круг и да бараат за да се емулира оваа недела Првенство гигант убиството на Inverness Caledonian Трн.Шкотска е среќа е исто така присутен за еден клиент на Ladbrokes.Минатиот викенд го видов прв милионер победник на нивните 49s лотарија игра.Стјуарт Смит, 58, scooped на џекпот во својата локална Ladbrokes брод и тоа беше со само £1 удел.Жител на Dumfries кажано дневник, "јас бев скока од радост кога мои броеви излезе но јас помислив на прв јас би само доби £100,000 reouverture du казино де монтреал.

"Кога ќе истрча на бонус и јас бев единствениот кој имал за £1million, јас бев екстатично.Отидов до патот и рече на мојата сопруга и таа пукна во солзи." Очевидно прашање да се стави на Смит беше како ви се случува да се трошат пари?Живот снабдување на тепаните Марс Барови?Слободен влез за секој Ayr Обединетите игра?Не сосема.. reouverture табела jeux de казино. "Ние веројатно ќе инвестира некои од него и јас ќе ти купам себе втора рака автомобил." Кога сме следниот чекор во Шкотска тоа е Посебен Пијалак на вас Стиви!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни црвена бела и сина слот машини.