како да се пејџ за казино Heist

Иднината на игри на среќа во Индија продолжува да се нарекува во прашање.По земјата модератор предупреди порано во јуни дека Керала не прави доволно за да се спречат измами, сега главната опозициона партија во Mizoram се случува по министер за наводно учество во мулти-crore лотарија измама.На Mizo Национален Фронт (MNF) го обвини Шефот на Министерот Lal Thanhawla да биде вклучена во измами преку издавање на тендери до четири лотарија дистрибутери на Мај 30 како да се пејџ за казино heist. На MNF истакна дека дистрибутерите не биле презентирани приходи во согласност со индустријата за да владата во изминатите шест години.На MNF генералниот секретар, Л како да се пејџ за дијамантски казино heist.
Thangmawia, додаде дека дистрибутери имаше цена Mizoram околу $17.3 милиони евра како резултат на тоа.На MNF побара истрагата од страна на Индија Централна Бирото of Истрага за ова прашање.Тоа е, исто така, побара од Mizoram владата за одземање на нови тендери и да се овозможи повеќе дистрибутери да бидат одобрени за лотарија лиценци.Игри на среќа се секогаш чувствително прашање во земјата.И Керала, а Mizoram се дојде под оган за lax лотарија надзор и можни измами.На Модератор и Генералниот Ревизор (CAG) обвинетите Керала не прави својот дел да се обезбеди надзор на индустријата, што резултираше со голем лажни билет прстен.Минатата година, Mizoram беше изобличи од CAG во текот на разликите во својата лотарија управување, велејќи дека државата никогаш не се собрани сите на приходите од дистрибутери дека тоа беше должници.Керала и Mizoram се бореше во минатото во текот на лотарија.Керала забрани соседна држава од продажба на нејзините лотарија билети во Керала во 2017, потег што беше последователно поништена од страна на Керала Високиот Суд.На MNF своите корени ги има во 1960 година, кога беше познат како Mizo Националните Глад Пред (MNFF).Тоа претходно започна вооружени insurrections во Mizo во обид во ред, но никогаш не произведува резултати се очекувани.На MNFF стана MNF во 1961 година и мировниот договор меѓу групата и Владата на Индија беше потпишан во 1986 година bijouterie geant казино салон де прованса. Од тогаш, тој се борел за политички за контрола на регионот и сега е дел од Северо-Исток Регионални Политички Фронт, кој се состои од политичките партии на североисток дека за поддршка на Националниот Демократски Сојуз.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre bijouterie geant казино порто vecchio.