игра гувернерот на покер 1 за слободни

PokerStars ослободување деталите на нивната EPT11 Прага распоред, и ветува дека ќе биде поголем од кога било, со 59 турнири одржани во текот на 11-дневниот фестивал на покер.Ако сте професионален покер играч потоа Прага е место да биде на Божиќ.Во претходните години, така и на Европската Покер Турнеја (EPT) и Светот Покер Турнеја (WPT), се кандидира back-to-back турнири обезбедување на покер заедница со многу причини да го поминуваат своето време во чешката престолнина.За прв пат, во многу долго време, WPT не ќе биде домаќин на настан во овој Божиќ, но на EPT има објавен е распоред, и тоа е нешто малку за секого.Од Декември 7 – 17 EPT ќе се намали своето сидро во Хилтон Прага Хотел за 11-дневниот фестивал на покер.Таму ќе биде над 140 маси, 59 турнири, и 24/7 парични игри.Сезона 10 Прага привлече над 9,000 учесници, и создаде вкупниот награден фонд од над €13 милиони евра.Германскиот про Џулијан Песна крена EPT Прага Главниот Настан насловот за €725,700, и Иван Soshnikov освои €10,300 Висока Ролери за €382,050 игра гувернерот на покер 1 за слободни.
На €1,100 Eureka Главниот Настан ќе се ослободат работи надвор.Минатата година, 1,315 играчи двојно се зголеми големината на полето од годината пред тоа, и PokerStars Раководител на Телевизија Покер Операции, Нил Џонсон, е надевајќи се дека тие може да се врвот 2,000 играчи овој пат.Друг турнир дека Џонсон верува дека може да се создаде 2К поле е €330 Eureka Прага Првенство.На EPT11 Барселона во Купот привлече 2,096 играчи, и тоа е се надева Прага верзија ќе победи тоа досие.На Eureka акција ќе се доврши со €2,200 High Roller настан, и тие ќе се надеваат да ја прекршат 500 играч марко за прв пат, како и на добрите ја искористат можноста да се загрее за Главниот Настан.Две најпрестижните настани се €50,000 EPT Супер Висока Ролери, и €5,300 EPT Главниот Настан, и уште еднаш Џонсон сака да ги види големите броеви во двете овие области, и е предвидување дека Главниот Настан, конкретно, може да се скрши на 1.200 лица марка.На финската Првенство ќе трае од 13 до 15 Декември, а играчите ќе треба фински пасош или ID за да ја внесете оној, таму ќе биде WCOOP хривнија церемонија, Победи на Копчето настани, Deuces Диви настани, Супер Hold 'em настани, Ирски Hold' em настани, и Јуниор ( 50) настани.Не го стави минатото нив, исто така, да се создаде Дедо мраз Папрат.Целосниот распоред може да се најде тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre жолти тули казино њујорк.