вип соба казино без депозит бонус

Тринаесет, во Кинеската култура, е всушност среќен број, но за 13 Хотели, западен толкување е докажува дека се повеќе склони.Среќа е за сите на времето, се разбира, и надмена инвестициски банкар Стивен Обесени е сон на изградба на палатата за огромното богатство дојде во точно на време дека Кина Комунистичката влада започна невиден crackdown на прикажува на огромното богатство.Се зборува за лоши пауза.Предвидена како во чест на Луј XIII е богато барок вкусови, Обесени побараа да се изгради "Палатата на Versailles во Макао," хотел казино исклучиво за супер-богатите.Имајќи го бара $1.2 милијарди долари во инвестиции за проектот, 13 Хотел требаше да се отвори во понеделникот (31 јули), но тоа не се.Дека отворањето на денот беше услов за $384 милиони евра заем од Банката за Комуникации на Компанијата.Блумберг рече дека оваа недела дека и покрај неколку споделување на кредити за да се подигне пари, како и "број на кредити," 13 Стопанства се уште се соочува со финансирање недостаток од околу $400 милиони.Дури и ако тоа биле во позиција да се отвори во понеделникот, тоа се уште не имаат лиценца игри на среќа и би се само биле во можност да функционира како хотел.Но, без казино downstairs, тоа тешко ќе биде во можност да го оправда $1,500-a-ноќ цена (влез-ниво) за соби, дури и ако тие не некои со мермер Римски бањи за осум и сопствен црвено Ролс Ројс.Проблемот за 13 е дека лиценцирање прописи се заострија од crackdown.Во меѓувреме, Макао има pivoted кон маса на пазарот и регулатори, најверојатно, нема да се погледне favourably на потенцијалниот оператор кој оди против жито вип соба казино без депозит бонус.
13 не pivoted, иако тоа треба да има, вели Бен Ли, на Азиските игри консултантски услуги, IGamiX мт пријатно ми казино концерти. "Овој хотел е исклучителна по тоа што беше поставен во ултра-стратосферски сегмент", изјави тој Блумберг ", Кој сегмент од пазарот има долго исчезна во последиците на анти-тенденција кон раскош кампања, и тоа е чудо што тие никогаш не го ревидира нивниот бизнис план и структура, кога тие се уште имаа можност да го стори тоа." Непотребно е да се каже, инвеститорите се добива ansty.Заинтересирани страни како Janus Капитал, Верност Меѓународни и Омега Советници се одвиваа акции во 13 Стопанства опаѓа со 92 отсто од 2013 година, смалувањето на малку повеќе од евтини акции.Некои, вклучувајќи Онтарио Наставниците Пензиски Фонд се намали нивните загуби и bailed од почетокот мт пријатно ми казино настани. "Некои од оригиналната инвеститори веќе се преземени фризури за да излезете од проектот, и тие се среќни оние", вели Ли мт пријатен казино коцкање возраст.
"Проектот е потребно повеќе капитал, како тие се веќе до нивната потпора таванот, и за иднината на прибирање средства само ќе продолжат да се разредува акционерско друштво." мт пријатен мичиген зголемените орел казино.