блек џек ги собереш 7 правила

Италијанската се соочуваат со поделба на грчки лотарија и игри оператор Intralot има jazzed до својата веб-страница.Новиот Intralot.тоа сајт е редизајниран, така што регистрирани корисници ќе бидат претставени со сите нивни визуелни параметри веднаш по најавите, без оглед на уредот користи за да пристапите на овој сајт.На сајтот, исто така, има нов Live Обложување кориснички интерфејс, кој Intralot Италија генерален директор Бруно Lener вели дека е дел од неговата посветеност "постојано да им обезбедиме на нашите клиенти со повеќето напредни игри придонеси." Во однос на нови придонеси за играчи користење на италијански-регулиран сајтови, лансирањето декември минатата на првиот санкционирана онлајн слотови помага да се зголеми февруари онлајн казино приход од 80%.Според неофицијалните податоци добиени од италијански регулаторот AAMS видени од страна на eGamingReview, тој тренд е забрзување, со онлајн казино приходи во H1 2013 до 94.5% €114m.Сепак, жалба на нови и сјајни има стави сериозна crimp во покер сектор се враќа.Бруто игри приход од онлајн покер парични игри во H1 падна 33.5% €78.5 m, додека турнир приходите падна уште повеќе, надолу 36.9% €57m.Италија е регулиран пазар беше primo бичувањето момче на Ден 1 на Светот Игри Извршен Самитот во Барселона блек џек ги собереш 7 правила.

SCM Адвокатите партнер Quirino Mancini им кажа на присутните на регулиран пазар беше "мрачна" средина во која неколку оператори – PokerStars, 888, Лотоматика – се прави добро ", но поголемиот дел се едноставно да преживее." Intergame е Стјуарт Darkin цитирани Mancini велејќи дека на "многу луѓе на пазарот" беше "внесување на нов консолидација и интеграција фаза", укажува на тоа растојанието помеѓу победниците и губитниците ќе стане дури и повеќе од очигледни.На регулирани онлајн пазар претставува само 10% од Италија целокупната коцкање приходи, во споредба со 20% во велика БРИТАНИЈА е позрел пазарот, но Mancini рече дека "во поглед на ограничувањето на нелегална активност, тоа е многу важно." Италијанската полиција неодамна се распадна големи нелегални онлајн коцкање прстен во која сервери се базирани надвор од Романија, малку undercutting Mancini тврди дека додека Италија се уште имаше "доста голем нелегални игри нудат во Италија," беше "и не е толку голема или опасна како таа се користи за да се." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre империја градот казино yonkers авенија yonkers ny.