како да се работи на неговата покер игра

Harrah ' s во Њу Орлеанс се очекува да се пробие земјата на имотот $325 милиони проширување, која е клучна компонента на казино е 30-годишна лиценцирање продолжување достигна минатата година со државата.Цезар Забава, матичната компанија на Голема Лесно casino resort, која е само за игри место во градот, соопшти оваа недела дека Луизијана мајчин Samir Mowad се врати да работи Harrah ' s во Њу Орлеанс како да се работи на неговата покер игра.

Mowad ќе биде сопственост е постар заменик претседател и генерален менаџер, и се враќа во неговиот роден град после служат во извршната капацитети во Ајова е Потковица Советот Bluffs.Ова не е ништо помалку од мојот сон за работа," Mowad рече.Тој се враќа на Голема Лесно со не е лесна задача пред него, како Mowad ќе им помогне ве водиме на компанијата преку своите $325 милиони проект.Кога Бил Куќа 544 беше потпишан од страна на Gov како да работат неговиот ум на покер. Џон Бел Едвардс (D) во јуни 2019, Harrah ' s во Њу Орлеанс, стана законски должен да $325 милиони експанзија во замена за 30-годишна лиценца игри на среќа проширување.Дел од договорот вклучува Цезар беше дозволено да се изгради нов 24-приказна, 340-опременост на хотелска кула над постојните казино.Тоа ќе функција нов ресторан и забава простор и треба да се заврши до 2024 како да се користи џекпот казино max. Кога Harrah ' s во Њу Орлеанс беше отворен во 1999 година, беше потребно да се биде самостоен казино.Целта беше да се користат казино како туристичка атракција, која им помогна на другите хотели во областа.Градот, кој е сопственик на земјата под Harrah ' s, олабави таа позиција во 2006 година и е дозволено на сопственост за изградба на сегашната хотел, кој е на Poydras Улица.Но, овој 450-соба хотел е постојано резервира цврсти.Заедно со хотелот, нови ресторани, и состаноци, Harrah ' s во Њу Орлеанс ќе се гледа на изборните резултати на 3 ноември најдобар вистински пари покер стан. Луизијана гласачите ќе биде побарано на Денот на Изборите, ако тие сакаат да ја легализира спортско обложување во својата парохија.Жителите во секоја држава е 64 парохии имаат моќ, со просто мнозинство, да го овласти wagering на колегиум и професионален спорт.Дури и ако само една парохија грбот на гласачките прашање, спортски обложувања ќе биде дозволено во рамките на таа парохија е границите.На Орлеанс Парохија, дом на Њу Орлеанс, каде државата е два професионални спортски тимови, МАК Светиите и НБА Пеликани, играат своите домашни натпревари. најдобар рулет стратегија некогаш.