како да се користи покер мерач

Небото се Обложуваат стана најновата фирма за ослободување на специјалист за iPhone стан, се совпаѓаше со почетокот на Премиер Лигата во овој викенд.На стан, се развиени во соработка со шведската мобилни коцкање индустрија специјалисти Mobenga, дозволено на мобилни клиенти за да ги пребарувате и место влогови на повеќе од 4.000 настани секоја недела вклучувајќи 750 фудбал конкретни настани.Небото се Обложуваат е Sportsbook Мобилни Продукт Менаџер, Бен Kamara, рече: "Мобилен bettors, кој веќе претставува 25% од нашата база на клиенти, ќе биде воодушевен дека апликацијата е достапна за преземање во пресрет на Премиер Лигата за отпочнување на саботата како да се користи покер мерач.

"Изгледот и чувството на стан е многу сличен со другите популарни BSkyB апликации, како што на Небото Спортски Вести и Скај Спорт во Живо на Фудбалски Резултат Центар.Ние веруваме дека на стан е лесно за еден од најдобрите на пазарот и повратни информации досега покажува дека корисниците се согласуваат." Christan Rajter, извршен ДИРЕКТОР на Mobenga, рече, "Оваа моќна дистрибутивен канал им овозможува на сите постоечки и потенцијални punters за пристап до Небото Влогот е голем придонес во начинот на кој најчесто се користи од страна на милиони iPhone и iPad корисниците.Тоа е исто така добар признавање на реномирана компанија како што е Небото се Обложи да биле прифатени во App Store." Корисниците на Небото се Обложуваат Мобилни така можете да ги искористат предностите на сите нови Трки, во БРИТАНИЈА "Бет да Видите" услуга.Како дел од тоа, iPhone и iPad корисниците можат да стрим во живо на коњ тркачки настани додека обложување на нив зголемените орел казино мичиген концерти. 550 коњски трки настани се достапни да се обложи за секоја недела за само £1 удел.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre зголемените орел казино куса концерт.