Adresse опсада социјална Groupe казино

2019 нема да биде зафатен година за Професионална Голф Здружение (PGA).Тоа е сосема revamping својот распоред и движење на PGA Шампионат на Мај.Тоа е, исто така, менувањето На Играчи Првенство назад до Март и ќе понуди нов формат со цел да се утврди FedEx Првенство шампион на Тур Првенство.Сите промени се со цел да се обезбедат повеќе забава и да привлече повеќе фанови, но има исто така би можела да биде уште една причина.На PGA се подготвени да прифатат спортски коцкање.Во извештајот објавен од страна на Голф Канал, PGA Комесарот Џеј Monahan неодамна зборуваше со притиснете за време на Sentry Турнир на Шампионите.Тој тврди дека PGA се даваат својата поддршка на федералните закони кои би можеле да го отвори патот за владата да го надгледува спортски коцкање.Дека законодавството е во тек по Јута Сенаторот Orrin Изведат изработен сметка на минатата година дека ќе им даде на федералната влада, способност да се претстави како спортско обложување индустрија ќе работат во земјата.Објаснува Monahan, "Каде сме од игри гледна точка, јас ќе се скрши ја сведе на две точки.Имаме за последните неколку години се стави на сите системи во место од интегритет програма за програма за мониторинг на нашата ShotLink технологија во место, така што може да биде во позиција да учествуваат.Причината што ќе го направи тоа е затоа што мислиме игри води кон повеќе ангажман." Monahan додаде дека тој верува дека голф е спортски обложување на пазарот ќе биде "втора, трета или четврта екранот искуство," осврт кон фанови се во можност да ги следат сите потенцијални облози и традиционален турнир емитува.Тој, исто така, призна дека тој е подготвен да на Натпреварот, одржа помеѓу Фил Mickelson и Тигар Шумата минатиот ноември, што видов голем број на страна, влоговите се направени помеѓу две голфери пред настанот, како и во средината на игра.Комесарот објасни на печатот, "едно нешто што јас мислев дека е интересно беше на нивната прес конференција кога Фил соочат со предизвикот [Тигарот] на првата дупка birdie облог.За мене, јас бев навистина заинтересирани за тоа дека колку што ми беше нешто друго.Очигледно, тоа беше еден натпревар, и беше меѓу двете од нив, но тоа беше интересен начин да го започнете денот." Тој призна дека, сепак, тој не се поставуваат никакви wagers на оние облози.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre adresse опсада социјална groupe казино.