Choctaw казино новогодишната ноќ 2021

Тимот Lakay на 16-борбата победничката низа Тим Lakay стана веднаш препознатлив име во Филипините ММА сцена поради големиот број на успешни домашните таленти дека има произведено од своето основање во 2003 година choctaw казино новогодишната ноќ 2021. About ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 118+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, MYTV, HTV, Esporte Interativo и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кралска плажа казино одморалиште свети kitts. Banario, поранешниот ЕДЕН Featherweight Светски Шампион, скрши неговиот губење на правопис во 2016 година и во моментов е јава на високо ниво на три рунда победа парада.Во меѓувреме, Кели постигнато дојде-од-зад поднесување победа над Јордан Лукас во Март, а потоа зедов наметнување нокаут победи над Винсент Latoel и Sunoto.

Pacio имаше три борби под ЕДЕН Шампионатот банер во 2016 година, освојувањето на првите две задачи на импресивен начин.Тој го направи својот успешен Првенство деби во април постигна вториот круг технички нокаут на сонародникот Rabin каталонски пред тој да поднесе Тајланд е Kritsada Kongsrichai со првиот круг на задните-голи задави во август минатата година.Неговите две-борбата победничката низа во внатрешноста на ЕДЕН Шампионатот кафез заработил него датум со ЕДЕН Strawweight Светски Шампион Yoshitaka Naito оваа минатиот октомври. Eustaquio 2016 година започна со bang постигнувајќи еден удар нокаут на Saiful Merican во јануари пред опремување со lopsided одлука победа над Gianni Subba минатиот април кралската казино dgs gmbh minden. Folayang автор крајна камбек приказна од ивица висок профил колеги Tetsuya Yamada и Адријан Грч да заработи датум со Shinya Aoki за ЕДЕН Лесен Светското Првенство во ноември.Нашироко се смета како лицето на Филипините ММА, Folayang ограничени тргнеме година со шокантна триумф над Aoki кралската залог казино без депозит бонус кодови. Yabo uncorked солидна право кука додека се движат назад, кои поставени Ахмад надвор ладно, додавајќи hammerfist на теренот за добра мерка.Филипински изгледите shined во 2016 година На Филипините ММА сцена има ветувачка иднина, како 2016 година бевме сведоци на појавата на Тимот Lakay младите пиштоли Џошуа Pacio и Дени Kingad. Soriano notched се потенцира-ролна нокаут триумф над Индонезиски можноста Марио Satya Wirawan во нивните bantamweight средба на ЕДНО: ЗВАЊЕ & ТИТАНИТЕ во август.30-годишен Филипински standout заврши работата во само 15 секунди со доставување на добро извршена врти backfist дека веднаш се претвори светлата на Wirawan.Тоа беше голема победа за Soriano, и оној кој ќе го погледне назад по години за да дојде како дел од неговата кариера моменти.Настрана од Soriano, Џими "На Silencer" Yabo исто така, снимени scintillating нокаут победа против Пакистан е Башир Ахмад на ЕДНО: ПЛЕМЕТО НА ВОИНИ во февруари кралската казино dgs gmbh вупертал. Pacio беше блиску да стане најмладиот Филипински борец да се тврди светската титула во ММА, но направи клучната грешка во напад, derailing неговото првенство аспирации како Naito обезбедени на задна-голи задави во третиот круг. Belingon може да се сопна во неговиот состанок со ЕДНА Bantamweight Светски Шампион Bibiano Fernandes во јануари, но тој направи се за тоа со outpointing Tajik standout Muin Gafurov оваа минатиот октомври.Од друга страна, Osenio извади големи тегоби триумф во септември со поднесување на Малезија ѕвезда Ен Осман со првиот круг гилотина задави.Тоа е дефинитивно еден банер година за Филипини премиер ММА тим.Според Тимот Lakay тренер Марко Sangiao, бројни тажни успеси во претходните години поткрепен нивната желба да се добие подобро.Се потенцира-ролна knockouts на Изгори Soriano и Џими Yabo Горат "На Hitman" Soriano е релативно нов на промоцијата, има само го направи своето деби минатиот април во губење на Индонезиски борец Sunoto.Во неговата втора посета на ЕДЕН Шампионатот кафез, Soriano сигурни дека тој ќе остави траен впечаток. Со седиште на надморска височина од 4,300 метри над морското ниво во планините на Ла Trinidad, Benguet, Тим Lakay е признаен како еден од Азија елита ММА групи, е извонреден Филипински борци, како што се Едуард Folayang и Honorio Banario.Тимот исто така вклучува и членови Geje Eustaquio, Кевин Belingon, Едвард Кели, Џошуа Pacio, Дани Kingad и април Osenio.Во 2016 година, Филипини премиера ММА стабилна тргна на неверојатна победничката низа, изложен на чудесно-подобрување на терен за игра за да се спречат неколку врвот противници.Тимот Lakay се наредат 16-директно победи, вклучувајќи пет победи по пат на поднесување.Тимот Lakay, исто така, оствари чиста издржам во ЕДНА: ГЛОБАЛНА РИВАЛИ оваа минатото април.Прослави ММА група освои пет борби надвор од пет, со сите нејзини претставници се појавуваат победник по импресивни перформанси.Покрај тоа, три членови на легендарна Екипа Lakay постигнато збег година по излетаат разочарувачки успеси мелница bay казино ресторан со мени.