депозит 5 добиете 25 бесплатно казино нов зеланд

Тоа е зборуваше за некое време, но врати се сега распространети отвори на долго-исклучени Професионални Покер Лигата.Вчера видов лиценци предаден до 218 играчи кои имаат право да се натпреваруваат во првата сезона на шампионите и пошироко.Картички се дава на играчите за време на или пет години, три години, и две години смисла да се има а и Б категорија.Ние претходно кажано како Annie Војводата бил потврден како комесар на нови шампионите, а по пуштањето на листата, таа коментира, "Нашата цел во поставување на целта квалификациите за критериумите беше да го фати на најдобар живо турнир играчи – не е одреден сет на карактери.Одржување на шампионите членство мали не само што гарантира највисок квалитет на турнирот се игра, но исто така им овозможува FS&G за да се обезбеди чувствувате играње искуство и извонредна услуга нивоа на нашите членови." Секоја лиценца има различни критериуми, кои се како што следува: Пет Година Картичка •$4 милиони евра во прилагоди живот турнир приходи, со максимум од $2 милиони пребројување на гласовите од еден турнир депозит 5 добиете 25 бесплатно казино нов зеланд. Две години Картичка Категорија Б •$1.25 милиони евра во прилагоди живот турнир приходи, со максимум $750,000 пребројување на гласовите од еден турнир yakuza 0 коцкање кралот продавници. •Шест cashes од 1 јануари 2008 година, за вкупно најмалку $300,000. •Девет cashes од 1 јануари 2008 година, за вкупно најмалку $600,000. •Три големи живот наслови yakuza 0 коцкање кралот пресметка. Вклучен на листата се голем број на stalwarts од покер светот, вклучувајќи Фил Ivey, Ванеса Selbst, Huck Семе, и многу повеќе.Целосната листа може да се најде на овој линк за Покер Вести Дневно сајт.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre yakuza 0 коцкање кралот својства. Две години Картичка Категорија На •$2 милиони во прилагоди живот турнир приходи, со максимум $1 милиони пребројување на гласовите од еден турнир рулет puntare дин 35 numeri. •Една главна цел живот наслов. •Девет cashes од 1 јануари 2008 година, за вкупно најмалку $500,000 рулет puntare дин tutti јас numeri. •Една главна цел живот наслов. Три години Картичка •$2.5 милиони евра во прилагоди живот турнир приходи, со максимум $1.5 милиони пребројување на гласовите од еден турнир рулет потрагата змеј потрагата 11.