како да се обучуваат покер лице

Оваа недела е изборен круг-up на покер вести се фокусира на Светската Серија на Покер Главниот Настан резултати, не-шоу на Покер Салата на Славните и повеќе.На 2015 година Светската Серија на Покер (WSOP) е конечно, завршена.Џо McKeehen освои најмногу еднострани WSOP Главниот Настан ќе имаат видено во време, Мајк Gorodinsky освои Играч на Годината Награда, и да биде примен во Покер Салата на Славните (PHOF) не беше заводлива доволно за да ги привлечат Јован Juanda далеку од некои сочни парични игри во Макао.На 2015 WSOP Главниот Настан беше еден од ефемерните ennui.Тоа беше желка секс.Алекс Dreyfus и Глобалната Покер Лигата (GPL) мора да се има втор мисли.Не сум сигурен стои би се подредени овој хаос надвор?Ние ќе се сеќавам на финалниот за две работи.На смешно долго резервоарот пати, кои се направени во живо на покер за толку возбудлива како гледа На Глад Игри, и за McKeehen е доминантен учинок.Тој никогаш не дојде блиску до предавање на чип доведе и елиминирани шест од осум финалето играчите на својот пат кон еден од најкратките Главниот Настан е од страна на рака, се смета за некое време.Пред Главниот Настан беше Покер Салата на Славните индукција на церемонијата.Тоа беше жешки компири оваа година, со Devilfish не се добива гласовите и сето тоа, па тоа беше тад досадни за Европската народна кога Џон Juanda одлучи да не се претвори да го прифати неговиот повик во сали на моќ.Мислам дека Џеси Може да се рече дека повеќето елоквентно како да се обучуваат покер лице. — Џеси Мај (@ScurrilousMay) 9 ноември, 2015 година На WSOP Главниот Настан зграпчи повеќето од наслови за оваа недела, но имаше некои соба за Amaya Игри.Канадскиот онлајн коцкање гигант одржа телефонска да ги сподели новостите за своите 2015 Q3 заработка.Тоа беше интересна повик.И покрај зголемувањето на приходите 8% во кварталот, Amaya прилагодени на нивните приходи прогноза од $167-$225m како резултат на валута прашања, побавно отколку што се очекуваше rollout на коцкање и обложување спортски производи, и повлекување од неколку профитабилни пазари шансите за победа џекпот на слот машина. Amaya продолжение на партија линија дека тие ќе влезат во Њу Џерси пазарот некаде во Q1 2016 година, што eSports ќе биде една од новите спортски додадена на нивното постојано расте sportsbook, и тие ќе бидат во потрага да се создаде нов производ, кој ќе ги примами видео играчи во заедницата.Можеби дека последната одлука дојде како резултат на блескав извештаи од две на нивните сопствени, кои присуствуваа на BlizzCon 2015 оваа недела шансите за победа џекпот на слотови. PokerStars Тим Добрите Daniel Negreanu и Бертран "ElkY" Grospellier беа поканети да ги преземе центарот на вниманието во најдобар на пет Hearthstone изложба натпреварот шансите за победа големи џекпот на слот машина.

Negreanu победи на играта, и ElkY ќе треба да се облекуваат како Hearthstone карактер Мил Belcher во 2016 година PokerStars Карибите Авантура (СПС).Покер ќе има својата сопствена реалност ТВ шоу.Калифорнија-базирани VAMN-ТВ е создавање претстава наречена Девојка Доби Игра.Осум женски ѕвезди на покер ќе учествуваат, а победникот ќе победи седиште во 2016 година WSOP Главниот Настан.Софија Lovgren, Danielle Андерсен, Sabina Hiatullah, Lilou Agostini, Oanh се изгради на, Xuan Лиу, Јоана Kwak и Kitty Kuo сите ќе почне шоуто со $10,000 bankroll и камери ќе ги следат секој потег како тие се натпреваруваат во Макао и Лас Вегас парични игри.Тие ќе воздухот прва сезона во април 2016 година шансите за победа megabucks слот машина. Еден човек со неговиот фер споделување на време под сјајот на ТВ камери е четири-време светски боксерски шампион Карл Froch.Човекот познат како Кобра потпишан за да стане нов partypoker Амбасадор и отиде да работи веднаш промовирање на нивните нови Моќ Серија.На Microgaming Покер Мрежа е, исто така во вестите оваа недела.Раководител на Покер Алекс Скот откри плановите да експериментираат со само 100BB почнувајќи купишта дозволено во Omaha Hi/Lo парични игри.Скот донесе одлука по над 2m buy-in испитуваат за да се покаже дека 30bb покер не беше само лош за бизнис, но тоа е лошо за играчот извршување досадни стратегија.Ако неговиот експеримент работи, тој ќе се тркалаат тоа да се спроведе во Omaha Здраво игри и на крајот Hold ' em.Светот Покер Турнеја (WPT) ја поздрави две нови членки во нивните Лигата на Клубот.Тајлер Петерсон освои WPT bestbet Баунти Трка за $375,270, и Iaron Lightbourne крена главната награда од $308,766 во WPT велика БРИТАНИЈА Главниот Настан.Други индивидуални pats на назад одат надвор да се Mateusz Dziewonski за освојување на инаугуративната WSOP Коло Rozvadov Главниот Настан За €206,927; Роберт Georato за освојување на Главниот WSOPC Настан во Езерото Тахо за $153,505; Винсент Fiorenza за освојување на 2015 ППЦ Aruba Светското Првенство за $106,027; Богата Alsup за освојување на 2015 MSPT Meskwaki Главниот Настан за $101,229, и се тркалаат исклучување на јазикот името на Phanlert Sukonthachartnant за освојување на ACOP Висока Ролери за $652,080 тоа е лице blackjack. Време дами & господа, ве молам.Некој ја има само нарекува часовникот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тоа е покер лице.