дека е жена на казино

Свет-класа јазик, моќен конференција, голема владата ангажман и различни мрежи активности, меѓу бројни моменти на Азија водечките гејминг индустријата настан Macau – Мај 17, 2016 Година – Денес, на отворањето на денот на својата 10-годишнина edition, G2E Азија 2016 Година, Азија е водечки саем и конференција за игри на среќа и забавната индустрија, ќе solidify својата репутација за convening најважните засегнати страни во регионот.Настанот е поставена да се отвори во голем стил со засегнатите страни од владата, индустријата и туризмот истакнување на широка поддршка на експо има ова предизвика од јавниот и приватниот сектор преку 10 години во согласност достигнување.Лидерите на Владата, Индустријата и Дипломатската Заедница да Покаже Поддршка на Expo На G2E Азија 2016 Година свеченото Отворање ќе функција собир на високи гости од локалната самоуправа и бизнис организации како и меѓународните гејминг индустријата, вклучувајќи го и Г-дин Kou Минг; Duputy директор на Одделот за Економски Прашања, Канцеларија за Врски на Централната народна Влада во Макао SAR; Г-ѓа Лиу Ју, Директор на Политика Истражувачки Оддел на Министерството за Надворешни Работи на народна Република Кина во Macao Посебен Административен Регион; Г-дин Cheong Чу Weng, Претседател, Macao Трговија и Инвестиции Промоција на Институтот; Г-дин Павле Чан, Директор, Игри Инспекција и Координација на Бирото дека е жена на казино.

Азија Игри Награди (AGAwards), независен, транспарентен и претставник настан кој признава значајни достигнувања во рамките на Азиските игри индустрија.На AGAwards, произведени од страна на Азија Игри Краток во асоцијација со G2E Азија и Иновации Група, го прослават оператори, регулатори, добавувачи, и даватели на услуги за исклучителен придонес во онлајн и земјиште-базирани полиња.Покрај тоа, AGAwards ќе изберете број на најдобрите во класата млади игри директори од Азија со потенцијал да облик на индустријата и во наредните години.Вечерва, на церемонијата да присуствуваат на врвот ниво на гејминг индустријата ќе биде одржана во чест на најдобрите и најпаметните во игри низ следниве категории: 1 Игри Регулатори Вмрежување Ручек е додадена на оваа година е активност-исполнет дневен ред, да се обезбеди платформа за игри професионалци за да се споделат идеи за тоа како да се подобри развојот на inudstry.Вмрежување платформа ќе им даде регулатори шанса да exhange ставови, споделување на ажурирања и да се истражуваат соработка можности, во време кога игри на пазарот во Азија останува брзо се менува и се брзо расте.На вториот ден од G2E Азија 2016 година ветува дека ќе ја испорача дури и повеќе увид во многу нови игри индустрија случувања во регионот, како и презентирање на возбудливи можности за гејминг индустријата професионалци да се најде бизнис проспекти, мрежа со врсниците и споделување на увид на иднината на Азиските Игри.Азија Лотарија Форум, исто така, прави многу очекуваната се врати на G2E Азија покаже кат оваа година.Ова е неспоредливи можност за над 300 домашни и меѓународни лотарија индустриски експерти и оператори да се поврзат и да дискутираат за најновите индустриски достигнувања во интернет ера.Посета G2E Азија 2016 година и да се регистрирате на пристигнувањето на Венецијански Macao утре да учествуваат.За повеќе информации, ве молиме посетете ја www.g2easia.com она што не њу џерси слот човек не за живеење. Commendation, Образование & Регулатива Меѓу Нови Моменти во G2E Азија 2016 Година Повеќе моменти се вклучуваат оваа вечер е в.д она што не nit значи покер. ; Проф она што не nl значи во покер. Macao С она што не nit се залагаме за во покер. Вонг GBS, ЈП, Претседателот & Главниот Оперативен Директор, Песок Кина Ltd хемптон паѓа nh покер соба. Над 65% од овие се нови компании.Зоната дава расте iGaming заедница директен пристап до пазарот и вмрежување платформа со над 50 iGaming изложувачите се прикажуваат нивните најнови решенија и производи од Азија и во странство.Моменти низ три-ден G2E Азија експо 2016 година вклучуваат: All-Inclusive Преглед на Азиските Игри во G2E Азија Конференција На паралелно работи G2E Азија Конференција е кој повеќе високо ниво индустриски лидери и influencers од кога било досега.Коментирање на почетокот на отворање на ден, Josephine Ли, Извршен Потпретседател на Полињата за Изложби Поголема Кина, рече: "Благодарение на нашата линија на свет-класа говорници и учесници, денот ќе биде богата со содржини за делегати, кои го патуваа од сите делови на светот, вклучувајќи ги и Азија, Европа и НАС да ни се придружи.На увид во собата да бидат споделени од страна на говорниците, аналитичари и пионери во гејминг индустријата ќе биде од непроценливо значење, со што се потенцира фактот дека оваа платформа е вистинскиот за индустрија професионалци во потрага да се разбере развојот на трендовите, да се идентификува возбудливи можности за бизнис и мрежа со врсници." Со Ден 1 за да биде посветен за добивање на сеопфатна и up-to-date поглед на игри на пазарите во Азија и во светот, Арон Фишер, на Овластен Финансиски Аналитичар и директор на Потрошувачите & Игри Истражување на брокерска и инвестиции група CLSA ќе испорача високо предвидени за оценување на тема "Азиските Игри на Пазарот Outlook".2 Ден, Г-дин Паоло Мартинс Чан, Директор на Игри Инспекција и Координација Биро (DICJ), Macao SAR ќе го сврти своето внимание кон оценување на можностите во рамките на пазари.Г-дин.Чан ќе испорача на Отворањето "Трансформација во Променливите Услови".Третата и завршна конференција ден ќе биде посветен на iGaming Самит, во потрага по пазарни можности во брзо-растечките области како eSports, учење, додека она што е на сечење на работ на мобилни и социјални казино трендови денес.Додавање на некои научен увид, и во голема мера врз основа на владата влезови е на Игри за Управување со Сертификат Програма, која ќе се фокусира на усогласеност и регулатива.Целосната-ден се разбира ќе им даде на учесниците шанса целосно да се информира со точни и up-to-date информации што ќе им овозможи да ги извршуваат регулаторната усогласеност во работењето, преку пет сесии: "Државата на Игри Регулатива во Азија: Предизвици и Можности", "Пропис на VIP Игра", "Најдобри Практики: Анти - Перење Пари", "Интегритет на Игри" и "Најдобри Практики: Одговорен Игри и Социјална Заштита" хамптон ин & апартмани mulvane/канзас ѕвезда казино mulvane ks. д-р Хорхе Neto Valente, Група Советник на Галакси Забава Група и управниот директор на Галакси казино S.