човекот ја губи сите свои пари во коцкање

Казино име магнат Стив Wynn сексуално вознемирување населба со женски Дин Места staffer, наводно, се вклучени на татковство се тврди, според Блумберг извори.Во петок, Блумберг објави дека 2005 исплата од $7.5 m со Дин на поранешниот manicurist во Дин Лас Вегас вклучени татковство барање од страна на жената.Извори тврдат дека Дин направени плаќањето, затоа што тој не сакате наводите за да стане забава за да Дин тековните експанзија во Лас Вегас и Макао.Стив Wynn и Дин Установи имаат жестоко негираше минатата недела bombshell Wall Street Journal извештај дека детални децении во вредност од сексуална злоупотреба наводите против казино титан.Извештаите доведе до значително намалување на вредноста на Дин Места акции и имаат побарано регулатори во Невада, Макао и Масачусетс да започне истрага за да се утврди Дин е соодветноста да продолжи казино операции во нивните надлежности.Оваа недела, Масачусетс Игри Комисија одржа сослушување во која беше потврдено дека Дин Установи имаа активно прикривање на постоењето на приватна населба додека MGC беше утврдување на компанијата подобност за да се изгради својата $2.4 б Дин Бостон Харбор казино.Стив веќе беше принуден да поднесе оставка како финансиски претседателот на Република Националниот Комитет и оваа недела видов универзитети во Ајова и Пенсилванија штрајк Дин името од згради на нивните кампуси.Во петок, на Wall Street Journal објави аудио снимки на говорот на Стив Wynn даде да Дин Места на персоналот, барајќи од нив да се затвори редови и да се третираат компанија како семејство.Стив не директно се обрати на наводите, но не велат "ние живееме во еден звук-залак светот .. човекот ја губи сите свои пари во коцкање. каде делумна вистина или нешто што звучи сензационално е на секого усни секој ден во 24-часа вестите циклус." Стив, исто така, наведува Претседателот Доналд Трамп свој #MeToo момент по Пристапни Холивуд 'земи 'em од пичка' снимање појавија во текот на 2016 година изборната кампања.Трамп наводно, изјави Дин дека "Тоа беше толку страшно.Кога оние ленти излезе, јас речиси умрел." Chuckling, Стив им кажал на своите Дин публика: "јас го знам тоа чувство." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre човекот убиен во моторни град казино.