партија покер за поддршка на е-мејл адресата

Игри и лотарија технологија снабдувач Научни Игри Корпорација (SGMS) видов приходи се зголеми 70% во првата четвртина на придонесите од своите $5.1 б стекнување на ривал Bally Технологии.Вкупните приходи во три месеци што завршува на 31 Март се зголеми до $656.7 m од $388m во истиот период минатата година.Оперативни приходи нишаше од $12.1 м загуба минатата година добивка од $18.1 m.Сепак, аквизиција и интеграција-трошоци поврзани со резултираше со нето загуба од $86.4 m за квартал, скоро два пати $45m изгубени во Q1 2014 година. На не-GAAP основа, прилагодени заработка повеќе од двојно се зголеми до $252.1 м.На Bally стекнување имаше драматична ефект на SGMS' игри сегмент, кој пријавени приходи до 161% до $426m (услуги до 148% до $238m и продажбата на производот до 178% до $188m). Bally операции придонесе $286.7 м за да игри сегмент е вкупно.Лотарија сегмент видов приходи падне 4.1% до $186m, благодарение на 35% пад во продажбата на производот и 9% падне во услуги приходи.Четврт видов SGMS прекинеме разговорите да се кандидира на турската националната лотарија со своите локални партнери, кој го освои 10-годишна концесија во јули минатата година.Конзорциумот не успеа да обезбеди потребните средства, предизвикувајќи Турција за доделување на концесија за второпласираниот понудувачот ERG-Ahlatçı партија покер за поддршка на е-мејл адресата. SGMS' интерактивни сегмент пријавени приходи до 52.3% до $46.9 m, вклучувајќи $7m во нови Bally придонеси партија покер тим про онлајн. SGMS вели дека ужива неодреден се зголеми во реално пари онлајн коцкање приходи, додека неговата Џекпот Партија и Злато Риба социјална казино апликации уживаа 76.9% скок во просечен дневен корисници (DAU), иако ова беше делумно се компензира со 17.4% пад во дневни просечни приходи по DAU до 19¢. SGMS неодамна најави дека казино оператор Penn National Игри се пријавиле со SGMS' Play4Fun социјална казино платформа партија покер недела турнир распоред. SGMS, исто така, започна Брз Хитови слотови наслов на Dragonplay Слотови бесплатно казино стан, SGMS " првиот Bally социјална казино производ, како и подигнувањето на вистински пари игри операции со четири нови клиенти.Казино снабдувач индустрија има поминато низ голем бран на консолидација и извршен ДИРЕКТОР на Гевин Исаков беше побарано на аналитичар повик дали казино клиенти беа спремна да прифати премногу од SGMS " производи – игри уреди, картичка shufflers, системи, социјална казино апликации, итн. – од страв од потпирајќи се премногу силно на еден снабдувач.Исаков рече клиенти биле "многу приемчив" да SGMS' one-stop-шопинг пристап и биле во потрага на компании како SGMS да "се доведе на патот во иднина со нови R&D и нови концепти и производи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre партија покер супер high roller сад.