партија покер недела турнир распоред

Penn National Игри е $250m Plainridge Парк Казино, Масачусетс' прв коцкање место, официјално отворен во среда.Два дена пред официјалното отворање на церемонијата, на местото отвори вратите за неколку илјади луѓе за последен опрема тестови.Поканети за објектот да се доживее игри за прв пат беа редовни коцкари на околните Конектикат казина, градежните изведувачи кои работеа на установата и службените лица на државата.Во текот на меко стартување, само мали проблеми се најде како што седење луѓе во јадење области или подготвување на храна во време за бројот на гостите on-сајт.Поранешниот Бостон ред Сокс outfielder Фред Lynn и Boston Bruins националната химна пејач Рене Rancourt се приклучи државата игри службеници и Националните Пен Игри директори за лента за намалување на церемонијата партија покер недела турнир распоред. "Јас би сакал да го официјално добредојде на играчите да Масачусетс "првиот објект игри", рече Penn National Игри Претседател и извршен ДИРЕКТОР Тим Wilmott партија покер супер high roller сад.

"Ние сме возбудени за гости од цела Масачусетс и пошироко да се доживее Plainridge Парк е уникатен стил на премиерот за играње, јадење и забава во луксузен и модерен атмосфера." Слот салон карактеристики вкупно 1,250 слот машини и неколку електронски маса игри, како што се покер, рулет, блек џек, итн.Казино ќе функција јадење и забава места, вклучувајќи зголемување на резолуцијата ресторан наречен Панталони Остриги Куќа и Скара, Flutie е Спортски Бар и Револуцијата Салон.На 106,000 квадратни метри трки и игри објект вработува повеќе од 600 луѓе и генерирани од 1,200 изградба работни места и е отворена 7 дена во неделата, 24 часа на ден добар оброк за покер ноќ. "Тоа е чест да се поздрави со Plainville и околните заедници како што соработува со Заедницата во креирањето на нови работни места, враќање на приходите и за луѓето од Масачусетс, и создавање на нови економски мотор токму тука каде што тоа е потребно," Wilmott додаде.Казино се очекува да се натпреваруваат со Твин Реката казино во Род Ајленд за Масачусетс клиенти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre добра почетна страна во покер.