она што не Nit значи во покер

Аризона Индиски Игри Асоцијација (AIGA) стана најновата висок профил непрофитна организација во игри простор да се даде својата поддршка на МРАЗ Целосно Игри 2016 година (2, 3 & 4 февруари, ExCeL Centre, Лондон) На AIGA е подигнувањето својата поддршка преку промовирање на слободен посета на Лондон шоу, победникот на кој ќе бидат објавени во наредниот AIGAEXPO, 28 – 30 октомври, Зборува Стап Одморалиште, Скотсдејл, Аризона, САД она што не nit значи во покер. Heralding поддршка, AIGA Извршен Директор, Валери Spicer рече: "Ние сме многу возбудени за да биде во можност да го официјално објави нашите односи со МРАЗ во водство-до нашите сопствени ЕКСПО на крајот на октомври.МРАЗОТ е широко се почитуваат во текот свет игри и тоа е најсоодветно настан за нас да се прошири опсегот на Племенски Игри во меѓународниот простор." Маркетинг Директор, Jo Mayer, верува дека врската-up со Аризона Индискиот Gaming Асоцијација, седи совршено со МРАЗ мандат и визија.Таа објасни: "Прво на сите, јас би сакал да го стави на рекорд како воодушевен сите ние се на МРАЗ за да се работи со AIGA, високо почитувана организација која е посветена на унапредување на животот на Американски Индијански народ, економски, социјално и политички, за остварување на крајната цел на само-доверба хемптон казино ballroom седење табелата. "На AIGA зборува во име на нејзините членки Племиња со обединет глас и јас верувам дека на сличен начин, МРАЗ претставува целината на игри искуство.Нашата мисија е да ги застапува 'целината на игри", која ние се постигне од работа со широк спектар на меѓународни претставничките тела и организации.Во МРАЗ 2015 година бројот на поддршка на здруженија totalled 26 и јас сум воодушевен да се биде во можност да го додадете овој влијание на AIGA." За повеќе информации на МРАЗ, посетете ја: www.icetotallygaming.com хемптон паѓа покер соба распоред. For повеќе информации На Аризона Индискиот Gaming Асоцијација, посетете ја: www.azindiangaming.org За МРАЗ Целосно Игри МРАЗ Целосно Игри е само Б2Б игри настан кој ги обединува онлајн и офлајн игри сектори.Кој водечки светски иноватори извлечени од казино, обложување, бинго, лото, мобилни, интернет и на улица сектори, МРАЗ дава единствен, целосен и меѓународна перспектива на игри.Посетителите на МРАЗ Целосно Игри, исто така може да се истражуваат најжешките раст области во земјата се базира на интернет и мобилни игри учтивост на МРАЗ Конференции програма, која обезбедува уникатна шанса да се има корист од наменет за учење и вмрежување.За AIGA Аризона Индиски Игри Асоцијација (AIGA), 501 (c) 6 не-за-профит организација, има припадност на 18 племиња претставуваат 90% од Индиската луѓе кои живеат на резервации во Аризона.Друштвото е посветена на унапредување на животот на Индиски народи – економски, социјално и политички, па Индијански Племиња во Аризона може да се постигне својата цел на само-доверба.Говорејќи во име на нејзините членки Племиња со еден, обединети глас, AIGA служи како клириншка куќа и едукативни, законски и јавната политика ресурси за Племиња, создавачите на политики и јавноста на Индиски игри прашања и племенски развој на заедницата.За повеќе информации за Аризона Индискиот Gaming Асоцијација, ве молиме посетете ја www.azindiangaming.org хемптон паѓа покер соба грабеж. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre хемптон паѓа покер соба њу хемпшир.