Pucch интра слот фреквенција подрипнувајќи

Глобалната Покер Индекс, извршен ДИРЕКТОР, Александар Dreyfus, верува дека покер е постојано растечки пазар, но многу треба да се направи со цел да се подобри таа стапка на раст, а дел на планот е да се "sportify' покер pucch интра слот фреквенција подрипнувајќи.
Sportify – нема да добиваат поени за тоа во игра на Драсканици, но тоа е зборот што одреден Французинот верува дека е клучот за покер глобална доминација.Александар Dreyfus е зад толку многу на покер е иновација неодамна, дека јас нема да биде изненаден да научам дека тој ја дизајнираше три раце хипер-турбо Седат & Go лотарија игри, кои се во моментов возење разводот го оценувате преку покривот.Тој е дури и креирање на неговите сопствени зборови.И ми се допаѓа тоа. Sportify.Тоа ролни надвор јазикот доста убаво.Но, што значи тоа?Во суштина, Dreyfus се обидува да се вози на идејата дека покер ќе се движи како нож преку топол путер, ако почнеме промовирање на тоа како спорт, или нож низ мојата глава, ако ние не.Во последниве блог пост со наслов: 'Ајде да Sportify Покер – Откријат Бренд-способност на Играта,' Глобалната Покер Индекс (GPI), извршен ДИРЕКТОР, продолжува да лост својот пат во нашата меморија банки – возење дома е основен точки на она што тој се обидува да постигне, во повик за вооружување стил на глас pueblo amigo плаза казино тихуана. Live турнир во покер пазарот се зголеми за 20% од година на година, а досега во 2014 година тоа расте по стапка од 6% од година на година.Знам дека поради Алекс Dreyfus поседува виталната статистика puedo poner una memoria ram ddr3 en он слот ddr2. "Тоа е постојано растечкиот пазар." Вели Dreyfus.Не сте се шегувам. 2014 година веќе достигна $1.1 милијарди долари во живо на турнирот влегувањето надоместоци.Но, тоа не е доволно добар за оваа сериски претприемач.Ние треба да се движат побрзо.Ние треба да ги добијат нашите ролери на.Ние треба да sportify покер. Dreyfus е водечки со пример.Во Лондон, од неодамна, тој ги собра серија на спортски и рекламни агенции за да ги даде на увид на светот на картички, жетони, и ликовите; но можеби и уште поважно, членки на Европската Покер Турнеја (EPT) и Светот Покер Турнеја (WPT) беа, исто така, триење на рамената.Настанот беше таков успех што Dreyfus планови да се тркалаат слични настани во Чикаго, Њујорк, Лос Анџелес и во Лондон; како тој продолжува да го промовира покер како спорт во Северна Америка и Европа, со посебен акцент на земјата на доларот puces паркинг geant казино hyeres. "Многу уште треба да се направи за да се развие покер за да се постигне тоа е целосен потенцијал како спорт и како жив 'екосистем.'" Пишува Dreyfus.На GPI се чини дека да се биде голем стап што Dreyfus се користи за да го зграби луѓе вниманието – и тоа е работа.САД Денес, Cinesport, и SportingNews.com, значи дека покер е да се биде предаден на очното јаболко на читателите на над 100 U колку пари да се донесе за да се добие блек џек табела. Весници.Додај во тоа малку чорба, состојките на Глобалната Покер Мајстори, Глобалната Покер Конференција, и Европската & Американски Покер Награди, и имате вкусен гледа јадење.Тоа само треба име.О да колку пари да се донесе до казино. Sportify.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку пари да се изгради казино.