како Ganhar Na Roleta казино

Спектакл Забава се соочува со неизвесна иднина како казино оператор во државата и по Јован Keeler, неговиот заменик претседател и генерален советник, имал лиценца суспендиран од страна на Индијана Игри Комисија (МВК).Суспензијата произлегоа од неговото обвинението на сојузниот изборната кампања законот за прекршоци.Индијанаполис-базирана компанија работи на Величествената Ѕвезда Казино во Гери и доби дозвола за помалку од една година пред да се движат во внатрешноста на земјата во Рѓа Појас градот.Внатрешните казино, $300 милиони развој во партнерство со Хард Рок Меѓународни, во моментов е во изградба.Ова прашање е исклучително сериозна," меѓувладината конференција Извршниот Директор Сара Gonso Tait се вели во соопштението како ganhar na roleta казино. "Способноста за оваа компанија да продолжи да се одржи на Индијана игри лиценца е во прашање.Останатите Одборот на Менаџери имаат итни прашања за да одговорите." На итен прекин на Џон Keeler е работна лиценца дојде истиот ден Спектакл Забава, заменик претседател и генерален застапник се појави преку телефонска во Индијана федералниот суд на трошоци на финансирање на кампањата законот за прекршоци.На меѓувладината конференција има Спектакл под истрага од јануари.Истрагата започна откако дознале дека директори, вклучувајќи Keeler, кој служел во претходник компанија да Спектакл, биле поврзани со шема од пет години.Во тој план, тие се користат корпоративни средства за надомест на соработници на земја кандидат за членство за Конгресот седиште во Индијана.Тој кандидат, Брент Валцер, беше, исто така, обвинет во случајот.Спектакл објави во вторникот дека Keeler, 71, зеде административни го напушти откако беше обвинет во случајот.Неговата профилна страница е отстранета од Спектакл Забава е веб-сајт. "Важно е да се запамети дека Г-дин Keeler се претпоставува дека е невин од сите обвиненија," на компанијата изјава ја прочитате.

"Спектакл Забава нема да има понатамошни коментари во овој момент." Keeler е обвинението барака дополнителна светлина врз шемата на федералните власти тврдат дека тој и двете политички консултанти да Валцер оркестрирано.Тоа датира кога Keeler беше заменик-претседателот на Нови Centaur ДОО, познат како Centaur Игри, и претходниот сопственик на Индијана две racetracks.Во април 2015 година, властите allege Кели Роџерс, еден од Валцер е консултанти, се сретна со анонимен Centaur извршен во Индијанаполис аеродром, а беше постигнат договор за игри на компанијата да придонесе за кампањата најголемиот казино во сан диего. "Новиот Centaur, ДОО извршната, и Роџерс се согласија дека Роџерс ќе се создаде лажни фактури и да ги испратите на Нови Centaur, ДОО да обезбеди покритие за корпоративниот придонеси и за да се маскира за трансфер на пари, како и плаќање за легитимен услуги" во обвинението се наведува.По овој состанок, Роџерс информирани Keeler, кој, исто така, служеше како Centaur потпретседател и генерален совет, тој ќе испрати лажни фактури.Две записи изнесува $79,500 најголемиот казино во сан хуан puerto rico. Од септември, Роџерс и Чарлс "Чип" О'Neil утврдени девет луѓе да донираат $2,700 на Валцер кампања и вети дека ќе треба да му ги надомести нив.Покрај тоа, Роџерс и О'Neil исто така придонесе $2,700 секој и надоместени себе со Centaur пари.Валцер, 47, тогаш, наводно, добил $10,800 на пари, што тој се користи за да му ги надомести четири други слама донатори.Роџерс pocketed останатите $33,300 за неговата работа на кампањата.Да се каже наводите наведени во судските документи се разочарувачки е голема потценување," Tait рече најголемиот казино во santa fe. "Г-дин Keeler е обвинението и посебна подобност работи под истрага од страна на нашата агенција создаде невиден збир на негативни околности." Роџерс и О'Neil претходно беа обвинети и pleaded виновен во федералниот суд во Вирџинија.О'Neil доби казна од шест месеци домашен притвор и година на казнување во јули.Во јануари, Роџерс, чиј случај вклучени дополнителни политички кампањи, доби три години затвор и беше наредено да плати restitution во висина од повеќе од $490,000. Во 2018, Centaur се продаваат две Индијана песни да Цезар Забава.Род Ratcliff, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Centaur, тогаш формирана Спектакл со цел за купување на Величествената Ѕвезда.На 2019 прошири игри закон донесен од страна на законодавното тело е дозволено Спектакл да се движат во внатрешноста на земјата.Поради тоа што има два чамци, Величествената Ѕвезда има работеше под две лиценци.Законот бара Спектакл да се предадат еден на лиценци, кој тогаш беше доделена на Тере Високата.Гласачите во Vigo Каунти претежно одобрен на референдум минатиот ноември, за да се овозможи казино игри во округот.Во декември, Спектакл достават само пријава за Индијана службени лица за кои лиценца.Во јануари, за помалку од три недели по Спектакл и Хард Рок лидери прослави со Гери, Индијана претставници на ваков за Хард Рок Северна Индијана, на меѓувладината конференција најави дека беше истражниот Спектакл, откако беше свесни на федералниот истражен.Објавувањето принудени повеќе од три месечно одложување на рочиштето да го одобри Тере Високата лиценца.На меѓувладината конференција само не толку во Мај по Ratcliff и Keeler divested себе од компанијата позната како Спектакл Џек.Членови на комисијата, истакна дека апликацијата не би биле одобрени без промени.Спектакл Џек не е подружница на Спектакл Забава.Сепак, Спектакл Џек Претседател Грег Gibson продолжува да служи како заменик-претседавач за Спектакл Забава.Во јуни, Ratcliff тивко се повлече од своите позиции како извршен ДИРЕКТОР, член на одборот, и претседавачот на одборот Спектакл Забава.Сепак, компанијата изјави дека долгогодишен Индијана игри фигура се одржува на сопственост на акциите и ги надгледува односи со инвеститорите.Минатата недела, Tait рече дека Ratcliff повеќе не беше овластен да "врши никаква контрола" во текот на казино.Федералните обвинители одби да го задржи Keeler по вторник расправа.Тој не се предаде својот пасош, и судот е потребно од него да отстрани било огнено оружје од својот дом.Судијата постави судењето, датумот на Ноември најголемиот казино во сан франциско.

30 за Keeler и Валцер.Во меѓувреме, Индијана Игри на Комисијата за истрага Спектакл Забава и Спектакл Гери продолжува. "Ние сме оценување на сите потребни и потенцијал следните чекори како резултат на денешната најава," Tait рече во својата изјава вторник qt поврзете сигнал за да слот со параметар ламбда. "Подалеку од кривични работи соопшти денеска, на меѓувладината конференција започна својата сопствена подобност истрага во врска Спектакл Забава Група и поранешен Centaur Игри клучни лица.На меѓувладината конференција е истрагата е во тек, и кога е соодветно, информациите ќе бидат презентирани на јавен состанок." Кој е "Роџерс?".