духот езеро казино морски бафет

Маркетинг слоган или рака линија треба да ги сумира она што сосема се залага за само неколку зборови, идеално три—Само да го Направи Тоа, јас сум Љубовен Неа, или Секогаш Кока-Кола.Тоа не треба да биде описен, иако многу се, како што eBay е Во светот, онлајн пазар место, но тоа треба да се поддржуваат бренд позиционирање и да се комуницира она што компанијата е за сите.Тоа е насловот да се покаже токму таму каде што компанијата е во положба на пазарот во споредба со своите конкуренти.Лесно, нели?И, неверојатно, не барем во iGaming простор, со своите прашања околу диференцијација, опфатени во оваа колумна особено во последниве неколку недели.Рака линии се вообичаена и доследни во FMCG простор.Тие често може да биде толку исконски како бренд лого или colour schemes (колор шеми, но сепак, нивното значење во онлајн коцкање простор е нешто потценети и, кога тие се користат, важноста на долговечност во рака линија е изгубена дури и најуспешните оператори духот езеро казино морски бафет. Ladbrokes е познат за сечкање и менување на стратегијата и ова е секако рефлектира во нивните рекламни слогани, која вклучи дури и место на буквално да се вратам на својот збор(s) духот езеро казино чад продавница часа. 2006: Добив чувство?Добиете за да се Ladbrokes 2007: Секој доби мислење.Она што е твое вреди? 2008: ја задоволи својата возбуда пупки (Казино) 2010: Добив Чувство?Добиете за да се Ladbrokes 2011: Игра На! 2014: Ова е Ladbrokes Животот се Менува, а слоганот е секогаш поврзано со нови тај-up со рекламната агенција, чија теренот беше неизбежно победи на задната страна на ветува нешто земјата-shatteringly креативни и да се постават бренд во совршено место во голема мера (читај: едвај) го истражуваше просторот.Надвор зголемување на буџетот се трошат, доста често се сите тоа го прави, особено менување на работите релативно често, се збуни постоечки публика. Ladbrokes не прави сé што е лошо во 2006 година.. духот езеро казино базен часа.

онлајн бизнис, кој беше бори назад тогаш беше Корални.Значаен производ redevelopment и буџет распоредување го видел Ladbrokes' мало конкурент скок во дигитален акција во текот на изминатите 3 години.Всушност, тие сум се приклучи на забавата во 3 различни кампањи до тогаш.КОРАЛНИ 2012 – го Донесе на 2012 – Подигање на Играта 2013 – Стап еден на тоа Корални е ТВ реклама најавува дека тие се наменети да се подигне игра во 2012 година беше еден од најдобрите што сум го видел од букмејкер во велика БРИТАНИЈА.Слоган имаше идеална 3 зборовите, опишани фактот дека тие беа преземање обложување на целиот ново ниво (можеби и тој знаеше за нив дека ова не е точно) и имаше потенцијал да се држи во клиентот ум да и минатото купување.Имам практично нема идеја што поседува нив да нема работи надолу со вработување во дел-италијански татко на поранешниот Велшки боксер, кои мора да бидат поврзани со Ladbrokes' Tiziano Crudeli на некој начин, и, пошироко, па tomfoolery со подеднакво беспредметно поддршка на актерите, добивање на него да се изговори веднаш forgettable 'Држи еден на тоа' рака линија (барем тоа е она што јас мислам дека тој вели).Корални тврди дека оваа кампања е ефикасна, па ние ќе го земе својот збор за тоа—барем додека не почне поканува агенции да игра повторно.Уште еден бренд тркалање со послаба рака линија од тоа се користи за да се Betfair, иако тоа може да се дел се обвини начинот на нејзиното постепено производ undifferentiation што да се замени со коцкање. 2007: Обложување како тоа треба да се 2012: Не се решат за помалку 2013: Ајде да Играат њу џерси 2014: Ова е Игра "Обложување како тоа треба да биде", додека повеќе од саканиот за слоган, сумира она што Betfair опстојуваше на клиентите кога својот спортски обложувања нуди валани со "само" обложување на размена.Клиентите би можеле да се однесуваат кон неа и на рака линија работел како кука да научат размена обложување јажиња и да се изгради лојалност.Трите тие го користеле, бидејќи, веројатно измислени од страна на тинк-тенк на неколку Hammersmith GCSE осипување на учениците прават работно искуство, сигурно мора да имаат направено спротивно, како што тие страдаат, со бруто недостаток на значењето или креативност.Право, сега за позитивни.Рацете горе кој знае кои се тие припаѓаат на: 1) Домот на Обложување 2) Влогот Во Игра Сега 3) Зборува за Виктор 4) слушаме Вас Нема награди за добивање 4 од 4 што да се стави во постојана надградба на слотови cookie clicker. Силни пораки, во целина, сите поддржани со доследно кампањи и комуникации кои станува се повеќе запознаени со клиенти и сега служат како силна бренд пораки во сопствената право.Многу iGaming компании се премногу брз за да ги промените работите околу и јас често се прашувам дали тие некогаш се консултирате со субјективни истражување од еден базен на клиентите пред тоа.А слоганот или рака линија не треба да бидат отфрлени толку брзо како што можеме да видиме, тоа направено во нашата индустрија – освен ако вашето име е Partouche, кои unforgivably истрча со Залог да Заборавајте врати се дома во Франција, еднаш одамна во прилично последниве меморија.Масивни одговорен коцкање сопствениот гол со што на еден.. што да се каже blackjack. Како ние неминовно се движи кон повеќе рафинирано пазарот во велика БРИТАНИЈА со Точка на данок на Потрошувачка доаѓа до зацртаната цел, многу е веројатно дека на пазарот со ограничен број на оператори ќе сакаат да го усвојат рака линија предводена кампањи како тие обид да се тврди ревидиран удел на пазарот. Stay tuned за некои скапоцени камења (и неизбежно, некои duds) подоцна оваа година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.