како да се игра Slots казино

Dominik Nitsche победи на Светската Серија на Покер (WSOP) Национални Првенства, по сечење три-начин се справи со другите WSOP хривнија победниците Athanasios Polychronopoulos и Матеј Ештон, во Атлантик Сити.

Dominik Nitsche продолжува да издлаби од неговото наследство со освојување на второто WSOP нараквица во 2014 година WSOP Националниот Шампионат на Bally е во Атлантик Сити.На snazzy одговараат и возрасните фризура може да ви будала во верувајќи дека Nitsche е променет човек.Некои работи се менуваат.Но, тогаш повторно, на нешто не како да се игра slots казино. Nitsche докажува дека неговите изведби на се чувствува како силни како некогаш, иако тој ќе биде прв да се признае дека тој го погоди прекрасно парче работи добро на својот пат до неговото второ WSOP хривнија на неговата кариера.

126-играчи учествуваа во $1m гарантира настан (зошто и оваа бројка не е многу повисока продолжува да се збуни мене), и конечната табела од шест содржани три од тековната култура на WSOP хривнија победници: Матеј Ештон, Athanasios Polychronopoulos и споменатите Nitsche.Првиот играч елиминиран од завршниот маса беше 'на големо' бараж Андреј Робинсон.Тој се пресели сите-во од држи копчето [8h] [6d], и Athanasios Polychronopoulos беше на страна за да се испрати пакување кога тој се вика big blind држи [Ах] [4d] – и аце висока одржа.На Невада WSOP.com бараж, Трејси Doss, беше следниот да оди, и овој пат тоа беше Nitsche кој се одржа наострен нож.Флип со AJ да се губи од џеб десетици Nitsche, кои flopped сет, сврте еден брод и го остави Doss цртање мртва со една карта да дојде дали ќе добие временски слот (time slot со ups-от. Nitsche беше во тоа повторно не долго после кога Крис Bibb се нашол во доминираше ситуација.Тој направи се движат со О7 и Nitsche не оди никаде со [Како] [Кс] дали ќе добие временски слот (time slot со yodel.
The flop содржани мало парче за двајцата играчи, со седум предавање Bibb веројатно води, но две лопати генерирање на пот.Дилер изгорени и се сврте четвртата улица, а една третина лопата граничи надвор од пакет на рака Nitsche рамна; крај Bibb е турнир во четвртото место.Остави три WSOP хривнија победници да се борат надвор за титулата, и наместо да го соодветно триумвират се повлекла од маса да се договорат исецка пред акција доби надолу и валкани.И валкани тоа доби...особено ако беше Матеј Ештон.Тековната $50,000 WSOP Покер Играч Првенство шампион го зедов тоа во држи џеб treys, против AJ на Nitsche, и flopped сет за да испратите него spiraling во дискусија за целосно да победи.На палубата имаше други планови; сепак, како наследник на лопати предаден на германски една лопата флеш привлече да го испрати во главите-up конфронтација со Polychronopoulos држи 2:1 чип предност.Конечниот страна на турнирот беше уште еден среќен момент за Nitsche.Пар добивање на тоа во со Polychronopoulos доминираат во акција НА дали ќе добие временски слот (time slot со тнт.