Tinkers се изгради како да додадете повеќе модификаторот на слотови

"И што гори ме." Акции на Дин Летувалишта на Дин Установи доби $6.39, или 3.84 проценти, на $172.85 на скромен обем на 1.39 милиони акции со кои се тргува на Nasdaq.Во по-часа тргување, Дин акции изгуби $4.15, или 2.40 проценти, на $169.50. tinkers се изгради како да додадете повеќе модификаторот на слотови.
ние инвестира околу $109.9 милиони евра во нашата Cotai проектот, земајќи ја вкупната инвестиција за датум за да $519 милиони денари," Wynn Места се вели во квартален приход ослободување.Но, тоа беше прашања од аналитичарите во врска Дин Одморалишта " проекти во Еверет, Mass., и приградски Филаделфија која започна Дин во проповед за проблемите на проширување на неговите игри компанија во земјата.Дин, исто така, опишани Дин Одморалишта како "пред една Азиска компанија." Тој рече Дин Установи", има намера да остане една Азиска компанија, пред се." Дин кажано аналитичари дека Цезар Забава Корп се фрли од казино потфат на Suffolk Падови беше "неочекувано." Тој рече дека тој беше "поразен" од одлуката.Цезар Забава беше падна во петокот во текот сомнежи тоа ќе помине својата задолжителна државата позадина проверка.Дин опишани регулаторната процес како повеќето "предизвик компанија ситуација дека јас сум со кои се соочуваат." Како и за што е следно во Масачусетс и Пенсилванија, Дин беше сигурен, велејќи дека тој не беше целосно задоволни со тој процес.Тој рече дека неговата компанија е да биде побарано да се инвестира милијарди долари, но се чини дека "ако тие не се прави ни корист." Дин рече дека ако неговата компанија беа во друга индустрија регулатори ќе се тркалаат на црвениот тепих mejor стан де казино став ganar dinero вистински. "Тоа ќе ни помогне да се зголеми нашата база на податоци во Лас Вегас ...

додадете екстра $15 милиони евра за 20 милиони долари во EBITDA (заработка пред камати, даноци, амортизација) тука." Но ветеран игри извршен го изрази своето незадоволство со регулаторниот процес mejor стан став jugar ал покер един amigos. Тој рече дека тие "беа планирање втората фаза за Cotai", како и гледа Јапонија и други земји во Азија за евентуалните можности mejor стан покер на интернет dinero вистински. нивна преокупација е дека мафијаш може да се добие во," Wynn рече.Тој рече зграда Дин места во Бостон и Филаделфија беше за создавање на "нов домашната компанија" — Дин Америка — што ќе се изгради митрополитот хотели и казина.Дин рече дека тој не беше заинтересиран riverboat коцкање, опишувајќи повеќето регионални казина како "домаќинска." Генерално, Дин рече на компанијата беше 13.4 проценти во пресрет на минатата година во однос на приходи, со Macau до $117 милиони евра и Лас Вегас понапред од $54 милиони евра.Дин кажано аналитичари дека Дин Палата во Cotai е на распоред за да се отвори за време на Кинеската Нова Година во 2016 година.

"Ние се занимаваат со новак регулаторна агенција .. најголемите покер турнир победи некогаш. Дин Места приходите, исто така, го надмина тој консензус проценка на $1.36 милијарди долари.Во Макао, нето приходите беа $997.6 милиони евра, а 9.6% зголемување од $910.5 милиони денари остварени во третиот квартал минатата година.Дин Места рече нето-приходи во Лас Вегас зголемен за 1,1 процент од $388 милиони евра за $392.5 милиони евра.Дин Установи' профитабилни квартал доаѓа како тоа се натпреварува за лиценци за изградба на казино-места во Пенсилванија и Масачусетс.Ако одбраната, компанијата планира да инвестира повеќе од $2 милијарди евра во двата проекти најголемите покер турнир парите. "Ние ќе се донесе нашите брендови на оние градови," Wynn изјави аналитичарите четврток во конференцискиот повик најголемите покер сајтови во светот.