на чело на покер турнир стратегија

Пенсилванија Гувернерот Том Волф има предложениот данок на казина, за да се донесе на приходите и се помогне на државата болниот буџет.Американскиот Игри Асоцијација (АГА) не се согласуваат со предлогот и нека гувернерот знаат буква оваа недела дека неговиот предлог ќе предизвика намалување на даночните приходи од коцкање.На АГА претставува индустријата за игри оператори низ Соединетите американски Држави, вклучувајќи го и мнозинството на Пенсилванија казино оператори.Претходно во февруари, Волкот предложи нов данок на програмите на промотивни кредитна маркетинг од страна на казина.Казина се користи слободен кредитни промоции да се донесе коцкари и претходно не се оданочуваат да се нудат како мотивација.Ова ќе се промени со Волкот е предлог и казина најверојатно би се намали на промотивни кредити понудени ако данок беше наметната.АГА Постар Заменик Претседател на Јавните Работи, Сара Rayme, изјави дека додека АГА цени тешкотии Пенсилванија е свртен со тоа буџетскиот дефицит, оданочувањето на промотивни кредити најверојатно ќе доведе до намалување на даночните приходи од казина, спротивно на се наменети резултат на чело на покер турнир стратегија.
Rayme изјави дека оданочувањето се игра бесплатно ќе ги одврати казина од нуди таква мотивација, што резултира во намалување на играчот учество.Ова ќе доведе до намалување на даночните приходи ќе државните и локалните влади.Пенсилванија е во постојана конкуренција со соседните држави, вклучувајќи ги и Делавер, Њу Џерси, Вирџинија, Њујорк, а други за казино долари.Ако даночниот е наметната, казина во Пенсилванија би најверојатно не понуди на играчот мотивација и други држави ќе биде од корист, како и други околни држави се нудат како промотивни кредити, според АГА.Во затворање, Rayme напиша дека 12 казина на државата веќе плаќаат некои од највисоките даноци во земјата, кога станува збор за коцкање индустрија.Неколку компании придонесе многу за економијата на државата како казина се направи, со $6 милијарди предвидено секоја година во економско влијание, како и поддршка на 33,000 работни места и генерирање $2.4 милијарди долари во даночните приходи кога значајни бран ефект се смета.Да бидеме способни да се одржи и да се изгради на казино е придонеси за економија законодавците и регулаторите треба да ги гејминг компании како партнери и да бараат да се создаде прогресивна игри политики на чело на покер кои се мали слепи. Rayme изјави дека даночниот третман на промотивни кредити е еден од овие важни политики.На АГА претставува неколку казина во државата вклучувајќи SugarHouse Казино, Песок Витлеем, Harrah ' s Казино во Chester, Parx Казино, Холивуд Казино во Penn National Race Course и Mohegan Сонцето Казино. главите нагоре sng покер варијанса калкулатор.