на чело на покер кои е Big Blind

По првично објавување на стекнување во јуни оваа година, Западна Вирџинија Лотарија Комисија ја одобри продажба на Mountaineer Казино, тркачката патека и да се Впуштат од Eldorado Одморалишта, Inc.да Век Казина, Inc. (CNTY:NASDAQ CM).Се наоѓа на Реката Охајо, северно од Нов Cumberland, Западна Вирџинија, на чистокрвни тркачката патека и казино одморалиште првично се отвори од тогашниот сопственик Ал Boyle, претседателот на Чарлс Градот Трки, на 19 Мај, 1951 година, како "Waterford Парк." Ко-Главен Извршен Службеници за Век Казина, Ервин Haitzmann и Петар Hoetzinger, коментира за стекнување на компанијата официјалното соопштение... "Ние сме многу возбудени за да биде проширена во Западна Вирџинија на чело на покер кои е big blind. Mountaineer е голем плус на нашата портфолио и ќе биде наша трета трака и казино сопственост.Ние со нетрпение очекуваме да работиме со вработените и заедницата да се продолжи сегашниот успех во Mountaineer во иднина." Погодности на имотот: На имотот, кој е во рамките на возење растојание од Питсбург, ПА, Акрон и Youngstown, О, има 357-соба и апартмани хотел со седум јадење и бар/дневна места, повеќе од 13.000 квадратни стапки на вкупно простор за состаноци, целосна услуга спа, фитнес центар, подароци продавница, како и регулирање 18-дупка на голф.Повеќе од 78,000 квадратни метри на игри простор вклучува повеќе од 1.100 сервисни места, 32 табела игри, 10-табела покер соба, тркачката патека, и Вилијам Хил Спортски Книга, според веб-страница.Три недвижности за продажба: со седиште во Колорадо Спрингс, Колорадо, Век Казина влезе во дефинитивен договор со Рено, Невада-базирани Eldorado Места во јуни 2019 да се стекнат со работење на три од своите казина, вклучувајќи Isle Казино Кејп Girardeau, кој се наоѓа во Кејп Girardeau, Мисури, Дама Среќа Caruthersville, кој се наоѓа во Caruthersville, Мисури и Mountaineer Казино, тркачката патека и Одморалиште, за околу $107.0 милиони евра.Се очекува да се затвори во почетокот на 2020, трансакцијата е предмет на Мисури Игри Комисија одобрување покрај другите вообичаени затворање услови, според соопштението како да влезат во покер турнир. VICI Својства: Во исто време додека на затворањето, Њујорк Сити базирани на недвижен имот и инвестиции на довербата, VICI Својства Inc како да внесете мбс казино. (NYSE: VICI), ќе се стекнат со недвижен имот имот на трио на својства за околу $278.0 милиони евра и се Век ќе влезе во "тројна нето закуп договор" со NY фирма за казино својства како да внесете коцкање добивки на даночна пријава.
"Закупот ќе имаат почетен годишна кирија од околу $25.0 милиони и првичен рок од 15 години, со четири пет години обновување options.На про-форма изнајмување покриеност соодносот на стекнатите портфолио ниво е 2.1 x," според јуни соопштение за медиумите.Полска интереси: Во врска со вести, во почетокот на јуни Век објави дека ги проширува игри простор во неговото казино наоѓа во внатрешноста на Marriott Хотел во Варшава, Полска.Управувани од страна на Казина Полска Ltd., компанијата е мнозинство во сопственост на подружница, коцкање место да се слави отворање на дополнителни игри кат на она што е еден од фирмата седум казина се наоѓа во меѓународни четири и пет-star хотели во земјата и во Централна Европа.Во прилог на контролирање удел во Казина Полска Ltd., Век Казина, Inc.работи казина во Бања, Англија, во U е покер нелегално во австралија. и Канада и бројот на казина во странство луксузно крстарење линии (TUI Патувања и Дијамант Крстарење меѓународни) Дополнително, компанијата управува коњ песна и казино во Balzac, Алберта и во септември 2016 година, беше избрана да ја отворите патеката во Едмонтон област..