како да внесете коцкање ден во спиење кучиња

42,036 играчи внесете MicroMillions Главниот Настан со 7,865 играчи победа пари како да внесете коцкање ден во спиење кучиња. ONCHAN, Isle of Man – декември 2016 година – Илјадници играчи биле тврдејќи почетокот на Божиќ подароци на PokerStars Божиќ Календар, но за Stian 'SlemPastor' Хансен, на празничната сезона е дефинитивно еден да се запамети.Тој се слави годишнината од својот прв голем покер победи од $40,000 од scooping $70,310.99 и $22 MicroMillions Маратон Главниот Настан наслов, сите дел од онлајн Божиќ Фестивал за промоција, организирана од страна на PokerStars, на Amaya Inc.
(Nasdaq: AYA; TSX: AYA) бренд.На 22-годишно момче од Осло, Норвешка, рече, "Мојата најголемата победа беше Суперсоничен минатиот Божиќ за $40,000 на PokerStars, па ова е еден вид на моето постоење." За да го прослават, тој планови да патуваат и да се донесе неговиот покер вештини за некои од нив живеат покер настани во 2017 како да внесете genting казино. За повеќе од десет часа, Хансен, се борат како "SlemPastor', неговата PokerStars алијас, победи заморот на врвот на 42,036-силна поле за да победи на Главниот Настан, воодушевувањето на smorgasboard на играчи на патот, како што се второпласираниот 'Fofan10' од Русија и естонските 'markzil' во трета.Следниот голем турнир на Божиќ Фестивал промоцијата се одвива декември 26, кога празнична прослави констатира со $2M гарантира понеделник Милиони евра.Играчи може да се купи за $215 директно или победа своето седиште преку сателити, почнувајќи од само $1 во моментов работи околу часовникот на PokerStars.com.На MicroMillions Маратон Главниот Настан беше кулминација на 25 микро - и низок удел турнири во текот на декември 11 е покер нелегално во америка. Најнискиот удел турнир на понуда имаше buy-in од само $0.11 но видов победник, 'kiskutyus23', победи областа на 22,403 записи за заштита од гребење на главната награда од $1,236.57, масивна врати 11,000 пати поголема од оригиналот прашање.Божиќ Фестивалот продолжува да се кандидира онлајн на PokerStars.com.Играчите можат да го отклучите нова празнична понуда секој ден како дел од Божиќ Календар во нивните Предизвици Прозорецот на десктоп клиентот или мобилен стан.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте со: [email protected] За PokerStars PokerStars работи на светот повеќето популарни онлајн покер сајтови, им служи на глобалната покер заедница.Бидејќи започна во 2001 година, PokerStars, стана првиот избор на играчи од целиот свет, со повеќе дневни турнири од никаде на друго место и со најдобрите онлајн безбедноста.Повеќе од 155 милијарди раце се занимаваа на PokerStars, што е повеќе од било кој друг сајт е тешко да се научи покер. PokerStars е предводник на брендот на Рационално Група, која е во сопственост на крајот од Amaya Inc. (Nasdaq: AYA; TSX: AYA) и работи игри поврзани со компании и брендови, вклучувајќи PokerStars, Full Tilt, StarsDraft, BetStars, PokerStars, Казино и на PokerStars Првенство и PokerStars Фестивал живеат покер турнеја брендови (инкорпорирање на Европската Покер Турнеја, PokerStars, Карибите Авантура, латинска Америка Покер Турнеја и на Азија Пацифик Покер Турнеја) е покер нелегално во калифорнија. Amaya, преку одредени друштва, е лиценциран, одобрена на понудата, или нуди под трети лица дозволи или одобренија, нејзините производи и услуги и во различни јурисдикции ширум светот, вклучително и во Европа, и во рамките и надвор од Европската Унија, Америка и на други места.Особено, PokerStars е светот повеќето лиценцирани онлајн игри бренд, држејќи лиценци или поврзани со оперативен одобренија во 16 jurisdictions казино коментар gagner de l'argent. PokerStars.com и PokerStars.еу работат на глобално ниво под лиценци од Isle of Man и Малта влади, соодветно.Игра Одговорно!За повеќе информации за одговорен игри ве молиме посетете ја нашата веб-страница тука.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино коментар jouer a la рулет.