казино во малку јајце харбор њу џерси

Лебдечки казино има кандидира aground на Mandovi река во Индиската држава Гоа, со несакани внимание на веќе контроверзна тема.Во неделата вечер, на MV Среќа 7 казино крстарење брод беше да се имиња од Mormugao харбор на своите назначени anchoring место на Mandovi реката кога бродот заглавил на sandbar во близина на Мирамар плажа.На MV Среќа 7 имаше само што започна на викенд по брод е сопственик, Златен Глобус Хотели Pvt Ltd, доби дозвола да го поставите плови минатата недела од Високиот Суд на Бомбај.Локалните медиуми објавија дека Coast Guard беше повикан да се отстрани четири MV Среќа 7 е 19 членови на екипажот, од кои еден беше повреден додека другите биле опишани како исклучително море болни.Садот не е поради преземе било патници се додека не достигна својот конечен приставане место.На MV Среќа 7 е лансирањето беше проследен со предупредувања дека времето беше лошо се препорачува, со оглед на пристигнување на локалните монсуните сезона.По брод работи aground, локалната salvager им кажал на новинарите рече дека екипажот на бродот беше донесена непотребно високи ризици поради Aguada sandbar област се рутински се затворени за навигација за време на монсуните сезона.Портпарол на опозицијата AAP П партија им кажал на новинарите дека владата беше да се обвини за брод работи aground, има "overruled" совет на Капитенот на Пристаништа во однос на времето прашања.На портпаролот тврди дека владата е одлуката беше резултат на "огромна мито" од игри засегнати страни и предупреди дека владата "мора рамо целиот обвинуваат" на било какви потенцијални штетата за животната средина што произлегуваат од инцидентот.Конгрес на партијата секретар Girish Chodankar одекнуваше овие критики, барајќи П е главен министерот да направи некои изјава на потенцијалот на една еколошка катастрофа од 12k литри дизел гориво во бродот тенкови казино во малку јајце харбор њу џерси. Chodankar, исто така, тврди дека бродот е сопственик "треба да биде уапсен веднаш." На MV Среќа 7 е лансирањето донесе бројот на Гоа е варијабилна казина до шест, иако одобрување на неговата лиценца беше staunchly разлика од страна на опозициските партии и локална анти-коцкање групи.Владата се обидува да најде постојан дом за казина, освен Mandovi реката, но имаше малку среќа во убедлив други пристаништа во состојба да им понуди на казина повеќе трајно чамец.Владата неодамна го продолжи рокот за релокација на бродови до 30 септември казино листа во светот. Минатата недела, држава, Град и Држава Планирање Министерот предложи донесување на "оф-шор' казино море, каде околу 10 игри места се веќе plying нивната трговија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку чипови дали ви треба за texas holdem.