казино Luc Sur Mer спектакл

Колумбија има две нови локално лиценцирани онлајн коцкање оператори, со својата вкупниот број на онлајн licensees до 14 казино luc sur mer спектакл. Во четвртокот, Колумбија е Cojuegos коцкање регулаторно тело објави издавањето на својот 13-ти и 14 онлајн игри на лиценци на Alfabet САС и Teclino САС, кои ќе работат на онлајн преку Betalfa.ко и Rivalo.ко домени, соодветно.Секој од лиценци важи за почетна три-годишен мандат казино среќа без депозит бонус. Alfabet домашна фирма со седиште во градот на Кали, но тоа е за сите информации што може да бидат јавно собрани за новиот носител.На веб-страницата на друштвото во моментов се прикажува 'наскоро' порака, заврши со лажна текст што буквално пишува: "овластен и регулирани од атарот на текст." Teclino е подружница на Curacao-лиценцирани онлајн коцкање оператор Matchserv Решенија, кои, исто така, работи на меѓународно ниво преку своите Rivalo.com и Rivalo188.com сајтови.Како Alfabet, Teclino е Колумбиската сајтот е подеднакво не се подготвени за премиер време, содржи само една порака дека " добри работи направи да се чека.' Coljuegos претседател Хуан Б казино среќа без депозит бонус 2021.

Pérez Hidalgo се слави регулаторно тело, со најновите дипломирани студенти, велејќи дека "јасно прописи и гаранции" понудени од страна на Coljuegos направил Колумбија атрактивна понуда за меѓународни игри оператори кои бараат да се воспостави beachhead во Јужна Америка казино среќа 25 слободен врти. Hidalgo повтори неговото верување дека Колумбија ќе има 17 онлајн licensees страна година е крајот.Еден од овие може да биде Сонце Соништата, на Чилеански изданок на Јужна Африка е Сонцето Меѓународни, чиј генерален менаџер рече дека во јуни дека неговата група очекува да започне пред 2017 е во книги.Во октомври 2016 година, Колумбија стана првиот Јужно Американскиот пазар формално да се легализира онлајн коцкање.Првата лиценца беше издаден во јуни 2017 да Акила Глобална Група е Wplay.ко бренд.Почнувајќи од јули, Coljuegos " службен статистика покажаа Колумбиската имаше отворени 977k сметки со локално лиценцирани онлајн оператори и државата имаше реализирани приходи на COP16.6b (US$5.4 m) од лиценцирање онлајн оператори.Минатиот месец, Coljuegos објавија дека Колумбиската bettors имаше wagered речиси $63m со локалните онлајн оператори во текот на 2018 ФИФА Светското Првенство.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири на вртење камен казино.