Quechan казино во Yuma а до ш

Nitro Циркус основач Тревис Pastrana забавуваат големи толпи во Лас Вегас во неделата ноќта по завршувањето на три историски скокови која му оддаде почит на повеќето исконски каскадер на сите нив, Evel Knievel.Телевизија во живо на History Channel, Pastrana е спектакл почна со зголемените над 52 срамнети со земја автомобили во празни многу зад Планета Холивуд.Тој потоа успешно vaulted над 16 автобуси.Слични акробации беа завршени од страна на Knievel децении.По извршување на две акробации, Pastrana траеше кратко возење север до Лента да Цезар Палата.Третиот скок бил пократок, но повеќето тешко.На новогодишната ноќ во 1967 година, Evel речиси умрел по обидувајќи се да скокаат над казино одморалиште е фонтани.Тој се урна кратко на слетување, и претрпе мелени карлицата и бедрената коска, колковите, зглобовите и глуждот фрактури, и потрес на мозокот.Во неделата, Pastrana беше поуспешен, како и неговото полесни и високо-придвижуван мотоцикл лесно да се расчисти 149-нога скок quechan казино во yuma а до ш. "Овие велосипеди се малку побрзо и малку полесни, но тоа е сличен," Pastrana рече потоа quechan казино во близина на yuma а до ш. "Ова е денешна Evel Knievel." History Channel телевизиско на изведба во три-часовна програма со наслов "Evel Живее." Лас Вегас останува казино капитал на САД и покрај огромното мнозинство на држави сега имаат некој вид на или племенски или комерцијални коцкање.Казина се прошири брзо во последниве децении, како и државните влади бараат нови форми на даночните приходи.Невада дополнително го загуби својот монопол на полноправно спортски обложувања кога Врховниот Суд на сад (SCOTUS) ја укинал долгогодишна сојузна забрана во Мај.Гревот Град директори не се премногу загрижени.Без оглед на казина и обложување спортски сега живеат во бројни држави, тие веруваат во Лас Вегас ќе остане #1 кога станува збор за сите форми на коцкање и забава како Pastrana е во недела вечер quechan казино отворена или затворена. MGM Места извршен ДИРЕКТОР Џим Murren рече по SCOTUS укинување на спортско обложување забрана, "паралелни ќе биде ако мислите дека врати на казино експанзија во сад.Што, всушност, претставуваат придобивка на MGM и Лас Вегас, бидејќи луѓето сакаат да одат да лидер на пазарот.Лас Вегас е неприкосновен лидер." Истото може да се каже и за Pastrana е акробации во неделата вечерта.Додека фановите можат да видат неговите Nitro Циркус трик турнеја во различни градови, само во Лас Вегас, може да го соодветна почит на Knievel се направи quechan казино храна суд мени. Pastrana се смета како еден од најдобрите светски мотоцикл stuntmen денес.34-годишниот е кариера ја започна во мото/supercross.Во 1999 година, тој го освои X Игри " првиот MotoX слободен стил конкуренција со 99-точка се кандидира, кој останува рекорден резултат на овој ден лос анџелес покер турнир распоред.

Pastrana е 11-времето X Игри злато medalist.Тој, исто така, побрза во НАСКАР Нација Серија, и Глобалната RallyCross Првенство за Субару Митинг Тим на САД.Тој е во брак со професионална skateboarder Lyn-Z Адамс Hawkins, три-времето X Игри злато medalist себе. лос анџелес покер соби се отвори.