казино среќа без депозит бонус кодот

Но, се чини дека постои малку политички апетит за Приговорот член најновиот предлог Rivalling Мисисипи е Боби Moak во упорност удели, Јужна Африка ПРАТЕНИК и сенка министерот за трговија и индустрија Geordin Hill-Луис е, наводно, gearing за неговиот втор или трет обид да го убеди парламентот дека legalised онлајн коцкање ќе биде добра работа.Демократскиот Сојуз ПРАТЕНИК може да се соочи со тешка битка; претходно оваа недела Казино Асоцијација на Јужна Африка се пожали дека нелегални онлајн коцкање беше cannibalising земјиште работни места и приходи (на раздорот коси со меѓународното искуство), и политички естаблишмент, се чини, има малку апетит за жанрот и покрај повеќе од една деценија на назад-и-назад дебата и фактот наоѓање jollies (види го претходниот InfoPowa извештаи).Како што стојат работите во моментов, владата се чини дека е содржината да се задржи статус кво, во однос на сите онлајн коцкање освен спортско обложување како нелегални и непожелен.Сепак, Hill-Луис се појавува убедени дека тој е подготвен регулатива и лиценцирање предлог дека има шанса за успех.Ова се предвидува надзор и овластување apportioned Националната Коцкање Одбор (неодамна сцената на наводи за корупција и административни хаосот што го видов одбор на чекање) во консултација со коцкање власти во секоја од нацијата девет провинции.Новиот нацрт-законот е поставен за воведување следната (февруари) месец кога парламентот повторно се отвора и Ридско-Луис е надевајќи се дека тоа нема да повторно стане вовлечен во политиката и партиска дебата во генерално непријателски Портфолио Комитетот за Трговија и Индустрија.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино среќа без депозит бонус кодот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] покер турнири атлантик сити borgata.