она што е најблиску казино до нова надеж пенсилванија

Почнувајќи вчера, Foxwoods Одморалиште Казино, кој се наоѓа во државата Конектикат, е поставен да понудат квалитетни покер игри преку Мега Оџакот Предизвик.Посебни турнирот од серијата ќе се извршува од 1 до 11-ти, нуди дванаесет покер турнир настани и вкупно $1 милиони евра во парите за да се гарантира.На турнирот од серијата почна со $600 No Limit Hold ' em турнир со 500,000 долари за посегнување.Со четири почнувајќи летови, има многу време за играчите да влезат.Мега супер сателити беа на понуда за настанот, со многу помал $120 купи-во.Денес, серијата ќе биде домаќин на $250 NLH Супер Оџакот Турбо Настан со $25,000 гаранција.Утре, серијата ќе биде домаќин на уште една $250 NLH Супер Оџакот Турбо турнир, но овој пат во Распродажбата форма.Најголемата buy-in од серијата може да се најде на 9-ти кога Мега Оџакот Предизвик NLH Мулти-Лет настан започнува.Овој турнир има buy-in од $1,650 и ќе понуди $250,000 во парите.Распоредот е полна со квалитетни настани со нешто работи секој ден од сега до 11-ти, со играчи да имаат пристап до секој турнир преку Foxwoods Покер соба.На Mashantucket Pequot Племенски Народ поседува и управува Foxwoods, нудејќи квалитетна казино игри заедно со нивните покер соба.Посетителите на настанот ќе најдете јадење, шопинг и забава на понудата, како и. она што е најблиску казино до нова надеж пенсилванија.