седна да Ip приемник мит Ci Slot

Златна Грутка, подружница на Landry ' s, ангажиран Betclic Игри Директор Ворен Стивен, како тие почнуваат да размислуваат за животот во Њу Џерси iGaming сектор.Во iGaming вести, Landry ' s продолжи со нивно извршување на врвни Европски iGaming Месинг со назначување на Ворен Стивен.Поранешниот Betclic Игри Директор ќе се приклучат на тимот во декември, каде што тој ќе функционира како Производ Директор за Златна Грутка онлајн игри бизнис.Ова не е прв пат дека Landry ' s се преселија за Betclic шик по именувањето поранешниот COO и извршен ДИРЕКТОР на Томас Зима на почетокот на септември, како што се претвора да iGaming искуство во рок до тоа е Ное 26 Њу Џерси започне.Зима, 39, регрутиран, додека Златна Грутка беше уште минува низ процес на аплицирање за својот Нов Дрес онлајн игри лиценца назад во почетокот на септември.Златна Грутка неодамна стана вториот казино за да се добие Њу Џерси онлајн игри лиценца по Borgata го зеде првото парче хартија во почетокот на октомври.Во време на Зимата'a закажување Стив Scheinthal, извршен потпретседател и генерален застапник на фирмата, изјави за време на интервју за Блумберг: ""U седна да ip приемник мит ci slot. казино оператори се допирање на Европски директори за да се подготви за својата експертиза во индустријата која е правно основан во 10 земји.Онлајн коцкање генерирани речиси $а 13,8 милијарди долари во приходи за минатата година во Европа, и U сателитски орбитал слотови. пазарот, предводена од Невада, Њу Џерси и Делавер, може да се прошири до $7.4 милијарди долари до 2017, според H2 Игри Капитал." Зимата се приклучи како заменик претседател на Онлајн Игри, и Стивен сега ќе и се придружи на неговата поранешна Betclic teammate како тој зема цената на мал тим од шест вработени со одговорност за производи менаџмент и маркетинг операции за двете покер и казино.На почетокот на септември, Златна Грутка Генерален Директор Том Pohlman издаде изјава велејќи дека Грутка е сопственици Landry ' s биле approahced Houlihan Lokey инвестициски банкари за продажба или тули и малтер, или iGaming бизнис.Се верува дека iGaming бизнис може да биде во вредност од $50-100.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre satch пакет schulrucksack блек џек.