што се случува ако има вратоврска во покер

Ли Дејви круга до ноќ Лигата на Шампионите Круг на 16 акција, вклучувајќи и понижувачко излез за Арсенал, и лежај во четврт-финалето на лигата на Реал Мадрид.Една работа, јас не ќе го пропушти кога Arsene Wenger остава Арсенал по крајот на сезоната, а тој ќе ја напушти – е неговата disgraceful пристрасност во текот на неговата пост-натпревар интервјуа.По негова страна беше исфрлат надвор од Лигата на Шампионите во Круг на 16 како партал кукла за седмиот следна сезона 10-2 на агрегат, по друг 5-1 пораз дома, Wenger обвинија претставници, и произведува збунувачки изјава: "Мојот тим има изработено голем напор и игра добро." И тоа е причината зошто тој нема да ги напушти.Вие не може да се произведе огромен напор и сте ги играле и кога сте ги пренесат пет гола во начинот дека Арсенал не.На Арсенал се откажа, особено во задниот дел, каде што тие беа шокантно.Никој некогаш ја укинал четири гола дефицит во оваа фаза од натпреварувањето.Шансите дека Арсенал ќе го стори тоа беа мрачна, но имаше некои надевам дека кога Тео Walcott удрил топката во покривот на нето по mazy dribble.Потоа имавме одлука дека разбеснети Wenger толку многу.Втората половина десет минути стариот кога Лорен Koscielny сведе Robert Lewandowski во шест-двор кутија.На Уп даде казна и предаден на Французинот жолт картон, само за да се надополни тоа да црвена, по консултации со неговиот помошник.Пол испратено казната за неговото 31 гол на сезоната.И тогаш Арсенал се откажа.Тоа беше како гледа на U14 страна надолу парк.Цели Arjen Robben, Даглас Коста, и се подготвуваат од Arturo Видал обезбедено омилени отиде преку, и Wenger е иднина во клубот уште еднаш ќе биче наслови во Англија.Наполи 1 v 3 Реал Мадрид На Шампиони се преку нивната седма четврт-финале по доаѓањето од еден гол за да го победи Наполи во Неапол.Тоа беше тешка задача за Наполи по поразот од 3-1 на Bernabeu, но не беа направени малку повеќе реални кога се Суши Mertens разменуваат поминува со Марек Hamsik пред ставање на топката во задниот дел на мрежата.Полувремето заврши со Наполи со гол по Кристијано Роналдо, и Mertens двете хит дограма.На крајот, тоа беше на два агли, кои беа Италијанци undoing.Мадридскиот капитенот Серхио Рамос зголемувањето на imperiously во воздух за да thump две заглавија во задниот дел на мрежата за помалку од седум минути да се стави Вистински во возачко седиште што се случува ако има вратоврска во покер. Alvaro Morata постигна третиот гол во повреда време по Наполи чувар имаше спаси од Роналдо.Мадрид оди преку 6-2 на збирни Резултати Арсенал 1 v 5 Bayern München (2-10 agg) на Наполи 1 v 3 Реал Мадрид (2-6 agg) Да се игра Wed, 8 Март Барселона (0) v PSG (4) Дортмунд (0) v Benfica (1) Tue, 14 Март Атлетико (4) v Bayer (2) Монако (3) v Човек Град (5) Сре, 15 Март Juventus (2) против Порто (0) Лестер (1) v Sevilla (2) Лигата на шампионите не се Согласува (Учтивост на Bodog) Bayern München +250 Реал Мадрид +350 Juventus +600 PSG +650 Атлетико +800 Човек Градот +900 Дортмунд +1600 Sevilla +2200 Барселона +3300 Монако +5500 Лестер +6600 Benfica +8000 Порто +25000 Bayer +50000 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што се случува кога две раце вратоврска во покер.