карта на црвеното правец на казино

Слот машина игра ќе се врати на центарот на градот е Лас Вегас Клуб и Сирени казино подоцна овој месец — најмалку, за 16 часа.Државата Игри Одбор за Контрола на среда препорачува одобрување на план за да се зачува grandfathered игри лиценца за згради содржи две својства, купени во 2015 и 2016 година од страна на Дерек и Грег Стивенс, сопствениците на центарот на градот е Д Лас Вегас и Златна Порта својства.Лас Вегас на Советот на Град ќе се разгледа планот јуни 21 со конечното одобрување закажана од страна на Невада Игри Комисија на 22 јуни карта на црвеното правец на казино. За да се зачува игри лиценца, казино игра мора да се случи на сајтот за најмалку осум часа на секои две години.Во случај на Лас Вегас Клуб и Сирени, слот-пат оператор Обединетите Монета Машина ќе постави 16 слот машини за осум часа во Лас Вегас Клуб на јуни 27, потоа се оди на операција за да Сирени за осум часа на јуни 28 карта на места казино атлантик сити. Обединетите Монета е во сопственост на Монтана-базирани Век Игри Технологии и е рутински се бара од страна на лиценцирање кандидатите да се постави привремен казина, за да се зачува лиценци.На Stevenses стекнати Лас Вегас Клуб за некоја непозната цена во август 2015 година, а потоа зедов зградата одржување на Сирени и Ла Bayou казина, како и Топлес Девојки на Сјајот Gulch возрасни забавната клуб во април 2016 година. Сирени, Ла Bayou и Сјајот Gulch затворен во јуни 2016 година. "Кога ние купи Лас Вегас Клуб во август (2015 година), знаевме дека тогаш ние сакаме да ги погледнете во поголем стапало," Derek Стивенс рече во тоа време justificatif кредитна renouvelable banque казино. "Сега дека сме направиле оваа трансакција, тоа целосно го менува делокругот на она што проектот би можел да стане.Јас сум случува да треба малку време со мојот тим да почне да размислува преку она што овој проект ќе изгледа вака." Стивенс не се откриени никакви дополнителни детали за Fremont Улица својства.На Одбор за Контрола, исто така, едногласно се согласија да испратите предложените измени на регулативата на off-песна, pari-mutuel спортски wagering да Игри на Комисија за разгледување.Измените и дополнувањата на Регулативата 26B прави обложување на "други настани" во pari-mutuel обложување во согласност и со други спортски облози надгледувана од страна на Прописи 20 и 22 justificatifs цената персонал banque казино.

Промените беа зацртани во Сенатот Бил 240, донесен од страна на Невада Законодавната власт во нејзината неодамна го заврши седницата.Предложените регулаторни измени беа подготвени како класа проектот на UNLV е Бојд Училиште на Законот.Комисијата се очекува да се обрати на регулаторните промени на 22 јуни..